Wybierz kulturę
wybierz GOK SOKÓŁ!

Akcje Letnie. Rzeźba „Iskra” Promnice

AKCJE LETNIE GOK SOKÓŁ

W lipcu w Sokole było twórczo. Dzieci i młodzież spotykała się przez dwa tygodnie na warsztatach i spotkaniach (nie tylko plastycznych) skupionych wokół różnej tematyki, wśród której dominowała natura. W Klubach Jutrzenka, Kogucik i Iskra skupiono się na rzeźbie. Uczestnicy przechodzili cały proces pracy w materiale takim jak glina, papier, masa papierowa. Przy wykonywaniu rzeźb sięgali także po materiały mniej tradycyjne takie jak folia aluminiowa, drut czy bardziej naturalne jak pióra oraz tradycyjne farby. Powstały dzieła związane z naturą, ptakami, otaczającym nas światem zinterpretowane przez młodych artystów.

W Klubie Słoneczko spotykała się młodsza część uczestników ich zajęcia były bardziej zróżnicowane, choć także skupiona na naturze – na ziemi i niebie. Malowano torby, poszewki, tworzono kolaże, gdy planszowe, domki dla pszczół, naturalne mydła. Ale poza zajęciami stacjonarnymi dzieci mogły odwiedzić pole lawendowe i kradnące serce alpaki, spotkać się z Leśnymi Dzikami i porozmawiać o leśnej kuchni, grach i zabawach, przypomnieć sobie jak wyglądają tradycyjne podchody. Spotkania te były współorganizowane przez Zarząd Osiedla Przylesie w Czerwonaku i realizowane w ramach projektu „Aktywny Czerwonak. Wakacje na wesoło dla małych i dużych” finansowane z Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego.

Lipiec był radosny i twórczy w Sokole. Dziękujemy młodym uczestnikom zajęć za obecność i dobrą energię, którą dzielili się z instruktorami.

X