30-lecie GOK Sokół

GOK Sokół swoje 30-lecie świętuje cały rok, ale 27 września zapraszamy szczególnie. Będzie to dzień pełen wydarzeń ponieważ pokaz, koncert czy spektakl odbędzie się w każdej z naszych filii.
W programie:
Godzina 12:00 spektakl dla dzieci “Owieczka Bella” w wykonaniu teatru Gili Gili, plac przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
Daleko, daleko, za górami, za lasami, za rwącymi potokami, na zielonej łące pasła się owieczka. Była tak mała, że można ją było pomylić z ciasteczkiem. Wiodła ze swoim pasterzem spokojne życie, jednak ciągle marzyła o tym by być duża.
Buntując się przed goleniem, uciekła z domu, poszukując recepty na szczęście. Lecz, czy zawsze nasze marzenia są dla nas dobre?
Czas trwania: 45 minut. Wiek: od 3+
Godzina 13:30 pokaz taneczny Flexi & Fusion, scena na terenie przy Klubie Jutrzenka w Kicinie.
To zespół wszechstronnych tancerzy, którzy regularnie tańczą w spektaklach, pokazach, stanowią oprawę imprez kulturalnych w Polsce i za granicą oraz zdobywają liczne nagrody na konkursach i mistrzostwach tanecznych. Ciekawostka – tancerze to wychowankowie Anna Beker Jazz Dance Studio, która prowadzi warsztaty również dla GOK Sokół.
Godzina 15:00 koncert Gonzo przed Klubem Słoneczko w Czerwonaku.
Muzyka na pograniczu elektroniki, dub, Reagge, Rap. Gonzo teksty pisze sam i sam komponuje muzykę. Dużo energii, szczypta poezji. Na scenie prócz elektroniki znajdzie się dużo żywych instrumentów. Ciekawostka – Jakub Woźniak często komponuje muzykę do produkowanych przez Ośrodek spektakli teatralnych, klipów i produkcji video.
Godzina 16:30 spektakl dla dzieci “Co w szafie piszczy” Teatru Fuzja, amfiteatr przy Klubie Kogucik w Potaszach.
Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośka i Jasiu. Kiedy w domu dzieciaki zostają sam na sam z szafą babci i dziadka rozpoczyna się przygoda! Ciekawostka – jedną z twórczyń spektaklu jest Anna Rozmaniec, reżyser spektakli teatralnych grup młodzieżowych i dorosłych działających w naszym Ośrodku. Czas trwania: 45 minut. Wiek: od 3+
Godzina 18:00 koncert zespołu Gitarsi przed Klubem Iskra w Promnicach.
Trio gitarowe wykonujące instrumentalne utwory we własnych aranżach. W programie pojawiają się utwory jazzowe, rockowe, klasyczne evergreeny i muzyka filmowa. Usłyszymy numery Herbiego Hancocka, Duka Ellingtona, Astora Piazzolli czy Beatelsów. Wystąpią Stanisław Kaczmarek, Czarek Bera i Marcin Fukowski. Ciekawostka- dwójka spośród wykonawców, Stanisław Kaczmarek i Czarek Bera związana jest z Owińskami oraz współpracowała bądź nadal współpracuje z GOK Sokół.
Godzina 19:30 Brodacze Live Act przed GOK Sokół w Czerwonaku.
Elektroniczno-instrumentalna eklektyka. Z zasady – ile mogą – robimy live. Lubią też popłynąć i nie wiedzieć, jaką melodię przyjdzie wydobyć za sekundę. Wykorzystują gitary, syntezatory, flety, wokale, dubują. Zespół był częścią dwóch tras koncertowych Łąki Łan i Lao Che.
W programie wymieniliśmy tylko występy, ale czekać będą także inne atrakcje. Spodziewajcie się również rozśpiewanego samochodu, który będzie jeździł po terenie gminy.
Oczywiście zapraszamy z maseczkami i wypełnionym oświadczeniami, żebyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X