To jest teraz! Spotkanie dla rodzin

Projekt “To jest Teraz!” w ramach Programu “Kultura w drodze” realizowany przez Stowarzyszenie Kolekttacz (Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza i Paulina Giwer- Kowalewska)

Twórcze spotkania dla rodzin z dziećmi od 3 roku życia!

• Czerwonak/ Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”, ul. Gdyńska 47, 62-004 Czerwonak, DATA: 06.11.2021, godz. 11:00

• Potasze- Klub Kogucik/ GOK Sokół ul. Lipowa 1, 62-005 Owińska DATA: 11.09. 2021, godz. 16:00

Zapisy na pojedyncze, bezpłatne wydarzenia na maila: kolekttacz@gmail.com, z dopiskiem w tytule:  Kultura w drodze- wybrana miejscowość

Więcej informacji o projekcie na stronie /www.facebook.com/Kolekttacz

Projekt zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez  Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Kolekttacz: Jesteśmy pedagożkami i artystkami zajmującymi się kreatywną pracą ruchową. Korzystamy z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, szerokoropojmowanych technik socjoterapeutycznych.

Po zeszłorocznej realizacji pięciu spotkań w miejscowościach Kicin, Koziegłowy, Kwilcz, Gniezno, Puszczykowo, w ramach programu Kultura w Drodze (przypominamy artykuł powstały po realizacji: https://kulturaupodstaw.pl/to-jest-teraz/,https://www.mixcloud.com/Kulturaupodstaw/zamieniam-si%C4%99-w-s%C5%82uch-103-aniela-kokosza/), zapraszamy na kontynuację naszego projektu!

To jest Teraz! to twórcze spotkanie dla rodzin – swobodne, otwarte, włączające tych, którzy akurat mają na to ochotę. Gotowe na sugestie Widzów, wrażliwe na ich potrzeby.

Idea “To jest Teraz” spotkania (w) ruchu, powstała z wymiany: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. Zamysł opiera się na pracy ze szczególnymi obiektami sensorycznymi https://intibag.eu/, ważnym uczestnikiem naszego wydarzenia i bodźcem do tworzenia.

Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia. Wiemy, że człowiek szybko, intuicyjnie odkrywa prawa danej przestrzeni, formułuje własne, dlatego przebieg naszych działań opiera się na dążeniu do kolejnych ustalonych punktów, ale rytm wyznaczają obserwatorzy, energia grupy. Otwartość na reakcje. Spontaniczne zmiany. Dozwolone różne wersje/warianty. Naturalne, niewymuszone zakończenie. W naszym działaniu ma być normalnie, jak w pokoju, nie jak w teatrze. Nie oceniamy. Nie zmuszamy do komentowania. Przestrzeń dedykowana będzie do ciągłego ruchu, który czasem będzie intensywnym poruszaniem się, a czasem obserwowaniem swojego oddechu czy próby wyczucia bijącego serca. Chcemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała niekoniecznie muszą nic nie robić, żeby odpocząć. Czasami ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym odpoczywamy, dzięki czemu możemy lepiej zaznajomić się z ciałem/ przybliżyć do niego świadomie.

Nasze działania będą interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i butelkę wody.