Pracownia projektowania plastycznego dla młodzieży 11 do 15 lat

Podstawowym celem zajęć prowadzonych w naszej pracowni jest zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi technikami plastycznymi oraz pogłębienie wiedzy z zakresu historii sztuki, a także nauczenie ich twórczego myślenia i rozwiązywania problemów…nie tylko artystycznych.

Podczas zaplanowanych cykli warsztatowych uczestnicy wykonują prace plastyczne nawiązujące do omawianych tematów. Jednym z głównych celów jest uświadomienie młodym twórcom jak wiele inspiracji można czerpać z otaczającego świata, oraz jak wiele plastycznych środków wyrazu można użyć w swoich pracach.
Praktyczna „lekcja historii sztuki”, nie znudzi i nie zaboli, a dzięki niej, przy okazji własnej pracy, uczestnicy spróbują tworzyć wraz z dawnymi i współczesnymi mistrzami sztuki. Młodzi podopieczni są wspierani w dążeniu do rozwoju swoich zdolności i zainteresowań artystycznych, z jednoczesnym pobudzaniem potrzeby aktywności twórczej i kreatywności.Będziemy zajmować się również projektowaniem, stworzymy znaki graficzne, w tym litery i logotypy. Uszyjemy własne notatniki, wykonamy książki, zrobimy torby, koszulki a może poduszki?

Nauczymy się malować papierem, nie obce nam jest malarstwo plakatowe i akwarelowe, rysunek kredką, pastelą, ołówkiem, a może też miotłą, grzebieniem, patykiem…czy ktoś zgadnie czym jeszcze można tworzyć??? Zaznajamiamy się z linorytem, monotypią czy collagem. Modelujemy w glinie, papier-mache i masie solnej oraz poznajemy co to recykling artystyczny. Gimnastykujemy wyobraźnię, studiujemy naturę w plenerze, ćwiczymy kompozycyjne mamidła a także  eksperymentujemy z przestrzenią.

Koszt: cennik

Opłaty można dokonać przelewem, na nr konta: (PKO BP) 72 1020 4027 0000 1902 1369 0922, tytułem: nazwisko/rodzaj zajęć/filia/nr CKDR*jeśli dotyczy uczestnika

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny* (zniżka -50%)
Zapisy tradycyjnie startują 1 września 2023– szczegóły dotyczące zajęć jak i sposobu zapisu na stronie www.gok-sokol.pl oraz na FB.

Zajęcia w ramach poszczególnych pracowni rozpoczynają się od 25.09.2023.

Zajęcia prowadzi Joanna Synowiec. Studiowała Pedagogikę na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Artystycznego w Colaiste of Stiofan Naofa w Cork, Irlandia, gdzie szkoliła się  w pracowni  Rzemiosła i Ceramiki Artystycznej  pod czujnym okiem  prof. Stefanie Dinkelbach, doskonałego pedagoga i artystki z wieloletnim uznaniem.
Jej prace wystawiane były na międzynarodowych wystawach  w Cork Vision Center oraz Cork County CC. Obecnie studentka Wzornictwa w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Jej wielką pasja jest StreetArt i graficzna forma przestrzenna. Animatorka czasu wolnego,  człowiek który realizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Regulamin zajęć

Procedura zachowania bezpieczeństwa