lipiec, 2019

26lip13:1913:19Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków

XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków  Czerwonak 2019

Organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków jest GOK Sokół w   Czerwonaku

Mecenasem jest Gmina Czerwonak.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, nagradzamy tych wybranych przez jury i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających, czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy/miejski (miasta na prawach powiatu), rejonowy oraz finał wojewódzki.

ELIMINACJE REJONOWE

– rejon kaliski – 29. maja (sala Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu)
– rejon koniński – 01. czerwca (amfiteatr w Parku im. Chopina w Koninie)
– rejon leszczyński – 30.maja (sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie)
– rejon pilski – 23. maja (sala Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, ul. Sikorskiego 26)
– rejon poznański – 19. maja, godz. 15:00 (sala widowiskowa Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach Wlkp., ul. Armii Poznań 18)

9 czerwca Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprosił do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na finał XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. W tym roku po raz pierwszy odbywał się w ramach Dni Gminy Czerwonak. Oprócz występów finalistów – śpiewających przedszkolaków z całej Wielkopolski, dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy przygotowaliśmy wiele ciekawych zabaw  i warsztatów, które odbywały się przed budynkiem. W sali natomiast jury w składzie: Gabriel Fleszar, Natalia Sobkowiak, Grzegorz Piotrowski i Remigiusz Wojciechowski wysłuchało 30 uczestników z całej Wielkopolski i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

• I miejsce – Nagroda Wójta Gminy Czerwonak – Kacper Pawłowski, Przedszkole Niepubliczne „Chatka Misia Uszatka” we Wrześni
  • II miejsce – Angelika Jęsiek, Przedszkole w Starkowie
  • III miejsce – Jan Adamiak, Przedszkole  Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie
  • Wyróżnienie – Oliwia Golańska, Przedszkole „Zaczarowana Podkowa” w Zalasewie
  • Wyróżnienie – Hanna Koper, Przedszkole nr 6 im. „Misia Uszatka” w Ostrzeszowie
  • Wyróżnienie – Adrian Wiśniewski, Przedszkole  im. „ Jana Brzechwy” w Wągrowcu
  • Wyróżnienie Pro Sinfoniki – Elena Linke,  Przedszkole nr 1 „Bajka” w Pleszewie
  • Wyróżnienie Pro Sinfoniki – Gabriela Bąkowska, Przedszkole nr 16 im „Jana Brzechwy” w Koninie
  • Wyróżnienie Pro Sinfoniki – Gabriela Kmieć, Przedszkole im. „Kubusia Puchatka”  w Skokach

WSPÓŁPRACUJĄCE OŚRODKI KULTURY

Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, Ujski Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku, Gminne Centrum Kultury w Poniecu, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Złotowie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Obornicki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim, Kościański Ośrodek Kultury, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Miejski Dom Kultury w Słupcy, Dom Kultury w Rawiczu, Dom Kultury w Pleszewie, Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach, Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży, Miejski Dom Kultury w Turku, Miejski Dom Kultury w Kole, Wolsztyński Dom Kultury, ProSinfonika Poznań, Wrzesiński Dom Kultury.

piątek 26 lipiec 13:19 - piątek 26 lipiec 13:19