Warsztaty teatralne dla młodzieży (12-15 lat)

A gdyby tak poczuć teatr? Zrozumieć, doświadczalnie, na czym on polega i stworzyć coś swojego? Takiego na patyku albo nakładanego na rękę, bo przecież teatr tworzą nie tylko ludzie, ale i lalki, kukiełki, marionetki.

Młodsze dzieci zapraszamy do świata kukiełek i własnoręcznie tworzonych marionetek. Będziemy bawić się teatrem i bawić w teatr. Wykonamy samodzielnie scenografię, lalki. Popracujemy nad recytacją i kto wie, czy z tego nie wykluje się jakieś przedstawienie.

Starsze dzieci oraz młodzież zapraszamy do stworzenia teatru pełnego ciszy i dźwięków, gestów i przedmiotów, którym sami będziemy nadawać znaczenia. Będziemy bawić się różnymi tekstami i sprawimy, że słowo mówione nabierze nowego znaczenia. Będziemy ćwiczyć ruch sceniczny, a potem wspólnie popracujemy nad Sztuką. Taką, którą będzie można wystawić na deskach naszego kogucikowego teatru.

Zajęcia prowadzone są:

• w czwartki od 16:30-18:00 młodzież 12-15 lat

Koszt:

• w cyklu miesięcznym:
    – 40 zł – październik, listopad, grudzień, styczeń
    – 20 zł – luty 2021
  • – 40 zł – marzec, kwiecień, maj

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny (dla dzieci)
Zapisy: sekretariat@gok-sokol.pl, od 7 września
Zajęcia od października 2020r.

Zajęcia prowadzi Natalia Gilicka – teatrolog, filolog polski. Ukończyła podyplomowo grafikę komputerową oraz terapię pedagogiczną. Brała udział w licznych warsztatach teatralnych (w tym prowadzonych przez teatr Biuro Podróży) oraz plastycznych. Mieszka koło lasu, gdzie w ciszy tworzy – maluje, pisze, szyje, zajmuje się rękodziełem.

lipiec, 2021

pon