Teatr Biura Podróży “Kaspar”

Zapraszamy na polską premierę spektaklu „Kaspar” w ramach projektu europejskiego „Maszyna Kaspar”, z udziałem aktorów z Grecji- Teatr Labillusions, Włoch- Teatro Dei Venti, Rumunii- Fusion of Arts i Polski- Teatr Biuro Podróży.

6 sierpnia, g. 21.00, Koziegłowy, boisko Szkoły Podstawowej, ul. Poznańska 17

Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy.  „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Dzieciństwo spędził w samotności, zamknięty w małym pomieszczeniu. Jego jedyną zabawką był konik. Gdy, pewnego popołudnia, ku zaskoczeniu mieszkańców pojawia się niespodziewanie na placu w Norymberdze, powiedzieć potrafi tylko słowo „koń”. Potrafi się jeszcze podpisać. Kaspar nie wie kim jest, nie zna ludzi, nic nie umie. Jest zdany na dobrą lub złą wolę społeczności, w której się pojawił. Czy mieszkańcy Norymbergi ulitują się nad znajdą? Jakie będą jego losy? Czy uda mu się przetrwać w społecznej strukturze? 

Reżyseria: Paweł Szkotak

Obsada: Francesco Bocchi, Bartosz Borowski,  Marzia D’Angeli, Bianca Diaconu, Giulia Sarah Gibbon, Łukasz Kowalski, Nemanja Miric, Maja Osińska, Paweł Stachowczyk, Marta Strzałko, Karolina Wensierska, Tomasz Wrzalik,  

Scenariusz: Paweł Szkotak i zespół Teatru Biuro Podróży

Scenografia: Paweł Szkotak, współpraca: Joanna Sapkowska Pieprzyk, Natalia Kołodziej

Muzyka: Jan Sebastian Bach – wykonanie Maciej Bator (Passacaglia w Bazylice w Bardzie Śląskim, inne utwory w Kościele Pokoju).

Projekt Maszyna Kaspar jest współfinansowany ze środków z Programu Kreatywna Europa

 

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X