jesteś w: Stałe Imprezy / Festiwal Przedszkolaków

Festiwal Przedszkolaków

 

XIX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2014

 

Wesołe nutki tańczą parami

Solo, trójkami no i parami,

Śpiewu nadszedł czas!

15 czerwca 2014 roku, po wysłuchaniu 29. prezentacji XIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2014 jury w składzie: Kasia Wilk, Natalia Sobkowiak-Bolewska oraz Remigiusz Wojciechowski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I MIEJSCE – ZUZANNA GÓRECKA z Przedszkola nr 10 Leszczynowa Górka w Koninie
II MIEJSCE – MARTA POPIEL z Publicznego Przedszkola w Ostrowie Wlkp.
III MIEJSCE – KAROLINA MIKOŁAJCZAK z Przedszkola w Lipnie

WYRÓŻNIENIE – AGATA LIGOCKA z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wysocku Małym
WYRÓŻNIENIE – PIOTR WALCZAK z Anglojęzycznego Niepublicznego Przedszkola Oleńka w Kaliszu
WYRÓŻNIENIE – RÓŻA KORCZYC z Przedszkola Bajka w Lubaszu
WYRÓŻNIENIE – LENA WITKOWSKA z Przedszkola nr 2 w Słupcy

NAGRODA PRO SINFONIKI – MARIA MICHAŁOWSKA-RZEŹNIK z Publicznego Przedszkola nr 17 w Ostrowie Wlkp.
NAGRODA PRO SINFONIKI – OSKAR GOMÓŁKA z Ostrzeszowskiego Centrum Kultury
NAGRODA PRO SINFONIKI – OLGA NOWAK z Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Chodzieży

 

Miło nam poinformować, że jury w składzie: Agnieszka Szymańska – Wojtera, Joanna Szalbierz – Kędzierska oraz Remigiusz Wojciechowski, po wysłuchani 22 prezentacji podczas gminnych eliminacji do XIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2014 postanowiło wyróżnić następujące osoby i zakwalifikować je do eliminacji powiatowych:

Teresa Weber z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Koziegłowach
Alex Rogoziecki z Niepublicznego Przedszkola „Mali Przyrodnicy” w Miękowie,
Aneta Stefańska z Gminnego Przedszkola w Owińskach
Zuzanna Jędrzejak z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Koziegłowach.

Eliminacje powiatowe odbędą się 15 maja o godzinie 10:00 w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie


TERMIN FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

  
15 czerwca 2014 r., Stary Rynek w Poznaniu, godz. 12:00 (organizator: Gminny Ośrodek Kultury "SOKÓŁ" w Czerwonaku)

 

ELIMINACJE REJONOWE ODBĘDĄ SIĘ W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

 

REJON KONIŃSKI - 16.05.2014, godz. 10:00, aula PWSZ w Koninie (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)

REJON POZNAŃSKI - 18.05.2014, godz. 15:00, sala widowiskowa Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach Wlkp. (organizator: Obornicki Ośrodek Kultury)

REJON PILSKI - 26.05.2014, godz. 11:00, hala sportowo-widowiskowa w Trzciance (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance)

REJON LESZCZYŃSKI - 02.06.2014, godz. 10:00, sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie (organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie)

REJON KALISKI - 03.06.2014, godz. 10:00, sala Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu)


 

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, nagrywamy tych wybranych przez jury i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

 

Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy/miejski (miasta na prawach powiatu), rejonowy oraz finał wojewódzki, który od 2006 roku na stałe wpisał się w Jarmark Świętojański organizowany przez Targowiska Poznańskie.

           

 WSPÓŁPRACUJĄCE OŚRODKI KULTURY

 

Gminny Ośrodek Kultury w Ostrowie Wlkp. z siedzibą w Wysocku Wielkim, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, Ujski Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku, Gminne Centrum Kultury w Poniecu, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, Towarzystwo  Przyjaciół Dzieci w Złotowie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie,  Obornicki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim, Kościański Ośrodek Kultury, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Miejski Dom Kultury w Słupcy, Dom Kultury w Rawiczu, Dom Kultury w Pleszewie, Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach, Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży, Miejski Dom Kultury w Turku, Miejski Dom Kultury w Kole, Kępiński Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury

Pliki do pobrania
XIX WFPP CZERWONAK 2014 - KARTA UCZESTNIKA XIX WFPP CZERWONAK 2014 - KARTA UCZESTNIKA
XIX WFPP CZERWONAK 2014 - REGULAMIN XIX WFPP CZERWONAK 2014 - REGULAMIN