jesteś w: Stałe Imprezy / Festiwal Przedszkolaków

Festiwal Przedszkolaków

 

XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2015

 

Wesołe nutki tańczą parami

Solo, trójkami no i parami,

Śpiewu nadszedł czas!

XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków

14 czerwca odbył się na Starym Rynku w Poznaniu 20 finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2015. Jury w składzie: John Porter, Natalia Sobkowiak, Remigiusz Wojciechowski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce Nagroda Wójta Gminy Czerwonak – Natalia Gierasimow z Przedszkola nr 5 w Koninie
II miejsce - Joanna Łuczak z Przedszkola w Kobylinie
III miejsce – Zofia Niewmierzycka z Przedszkola Samorządowego w Krobi
Wyróżnienie - Oliwia Matuszewska z Oddziału Przedszkolnego w SP w Kaliszkowicach
Wyróżnienie – Jagoda Urban z Przedszkola Bajka w Lubaszu
Wyróżnienie – Iga Nowicka z Przedszkola nr 12 w Koninie
Wyróżnienie – Blanka Balcerowiak ze Szkoły Podstawowej w Obornikach
Wyróżnienie – Milena Maciołek z Przedszkola Niepublicznego "Kolorowy Świat" w Lesznie.
Podczas obrad jury wystąpiły solistki z naszego Ośrodka. Nagrodę główną wręczył wójt Gminy Czerwonak pan Jacek Sommerfeld, a na zakończenie wystąpił przewodniczący jury John Porter.


W dniu 6. maja odbyły się gminne eliminacje do XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.
W szranki stanęło 25 uczestników, a jury w składzie: Joanna Szalbierz-Kędzierska, Agnieszka Szymańska-Wojtera oraz Remigiusz Wojciechowski postanowiło nominować do eliminacji powiatowych następujące przedszkolaki:

Helena Dragon z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kicinie,

Ewa Sobczak z Niepublicznego Przedszkola św. Cecylii w Kicinie,

Zuzanna Kiziorek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Owińskach,

Mikołaj Resztak z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Owińskach.


Organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków jest GOK Sokół, a współorganizatorem eliminacji gminnych CRKF Akwen.TERMIN FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

  
14 czerwca 2015 r., Stary Rynek w Poznaniu (organizator: Gminny Ośrodek Kultury "SOKÓŁ" w Czerwonaku)

 

ELIMINACJE REJONOWE ODBĘDĄ SIĘ W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

 

REJON KONIŃSKI - 29.05.2015, godz. 10:00, aula PWSZ w Koninie  (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)

REJON POZNAŃSKI - 24.05.2015, godz. 15:00, sala widowiskowa Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach Wlkp. (organizator: Obornicki Ośrodek Kultury)

REJON PILSKI - 25.05.2015, godz. 9:00, hala sportowo-widowiskowa w Trzciance (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance)

REJON LESZCZYŃSKI - 01.06.2015, godz. 16:00, Rynek w Lesznie (organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie)

REJON KALISKI - 02.06.2015, sala Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu)


 

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, nagrywamy tych wybranych przez jury i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

 

Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy/miejski (miasta na prawach powiatu), rejonowy oraz finał wojewódzki, który od 2006 roku na stałe wpisał się w Jarmark Świętojański organizowany przez Targowiska Poznańskie.

           

 WSPÓŁPRACUJĄCE OŚRODKI KULTURY

 

Gminny Ośrodek Kultury w Ostrowie Wlkp. z siedzibą w Wysocku Wielkim, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, Ujski Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku, Gminne Centrum Kultury w Poniecu, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, Towarzystwo  Przyjaciół Dzieci w Złotowie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie,  Obornicki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim, Kościański Ośrodek Kultury, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Miejski Dom Kultury w Słupcy, Dom Kultury w Rawiczu, Dom Kultury w Pleszewie, Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach, Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży, Miejski Dom Kultury w Turku, Miejski Dom Kultury w Kole, Kępiński Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury

Pliki do pobrania
XX WFPP CZERWONAK 2015 - KARTA UCZESTNIKA XX WFPP CZERWONAK 2015 - KARTA UCZESTNIKA
XX WFPP CZERWONAK 2015 - REGULAMIN XX WFPP CZERWONAK 2015 - REGULAMIN