Spektakl „Kiedy będę duży” – BA-KU TEATR

Opowieść o strachu przed nieznanym i obcym. Hacen Sahraoui, znany szerszej publiczności z serialu Przepis na życie, serwuje nam francusko-algiersko-polski koktajl, pełny zabawnych obserwacji obyczajowych. Osobiste wspomnienia stają się okazją do refleksji nad sytuacją cudzoziemców w Polsce, a nostalgiczna podróż do kraju dzieciństwa pozwala na sformułowanie kilku praktycznych porad dla potencjalnych emigrantów. Teatr cieni łączy się tu z reportażem i ze slapstickiem. Spektakl otrzymał II nagrodę na VI Ogólnopolskim Festiwalu Jednego Aktora „Monofest” w Łodzi.

Ba-Ku Teatr powstał w 2009 r. w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak fundacja Ba-Ku Teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Ku Teatrem współpracują m.in. Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki i aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku Teatru są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

Na spektakl zaprasza Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Barak Kultury 13 września o godzinie 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 19 sierpnia w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku ora CKiR w Koziegłowach.

Organizator: Fundacja Barak Kultury

Partner: Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”

Projekt finansowany ze środków Powiatu Poznańskiego