Kino w Koziegłowach

Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Zakrzywienie Czasoprzestrzeni zapraszają na seanse filmowe. Odbędą się one 16 maja w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Mamy nadzieję, że wydarzenie to spełnia oczekiwania mieszkańców naszej gminy. Jeśli okaże się, że zainteresowanie będzie duże istnieje możliwość organizowania go cyklicznie.

W programie:
godzina 16:00 „Dzieciak rządzi”, reż. Tom McGrath, USA 2017, 97 min
Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

godzina 17:50 „Klient” reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016, 126 min
Oscar 2017 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Farhadi, twórca cenionego "Rozstania", wziął sobie do serca radę Hitchcocka i dokładnie taki jest jego najnowszy tytuł. Naprawdę zaczyna się od trzęsienia ziemi. W pierwszej scenie młode małżeństwo budzi się w środku nocy w swoim mieszkaniu w Teheranie, cały dom się trzęsie. Bohaterowie muszą się w pośpiechu ewakuować. W wyniku dramatycznego, nieprzewidywalnego rozwoju akcji ich postawy zostają wystawione na próbę. Napięcie, jakie osiąga Farhadi w finałowych minutach filmu, jest trudne do zniesienia.

Godzina 20:10 “Szybcy i wściekli 8” reż. F. Gary Gary Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, USA, 136 min
Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

Bilety w cenie 16,00 zł normalny oraz 14,00 zł ulgowy można kupować na portalu http://biletyna.pl/event/index/c/14?q=Kozieg%C5%82owy oraz w dniu seansu od godziny 15:00.
Wyjątkowo GOK Sokół nie prowadzi przedsprzedaży bezpośredniej biletów na to wydarzenie.
Początek sprzedaży internetowej 5 maja.