Pod-grzybek

10 marca GOK Sokół zaprasza do CKiR w Koziegłowach na wyjątkowe wydarzenie, czyli maraton teatralno-plastyczny „Pod-grzybek”. Rozpoczynamy o godzinie 18:00 wernisażem wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży pracujących na stałe pod kierunkiem Joanny Synowiec, Małgorzaty Fabian oraz Olgi Krause-Matelskiej. Młodzi twórcy, inspirowani tekstem sztuki Marty Guśniowskiej, wykonali serię ilustracji i lalek. Każdy wypracował własny, oryginalny styl, którym chciał przedstawić swoje odczucia i wyobrażenie o bohaterach sztuki. Użyte materiały oraz różnorodne techniki pozwoliły uzyskać indywidualny charakter i pozwoliły na dużą swobodę w realizacji tego projektu.

O godzinie 19:00 zaprosimy na premierę Teatru Zwierciadło pt. „Pod-grzybek” według tekstu Marty Guśniowskiej w reżyserii Anny Rozmianiec. Czy zwierzątka po śmierci idą do nieba? A może gdzie indziej, do piekła?! Kto to wie?

„Pod-Grzybek” to sztuka śmieszna, momentami również komiczna; skrzy w niej humor słowa i sytuacji – ale jednocześnie to sztuka poważna, jako że traktująca o sprawach najważniejszych, sprawach ostatecznych: o miłości, przyjaźni i śmierci, o życiu i umieraniu.

Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru zaprezentuje się na scenie Emilia Łukaszkiewicz w minimonodramie pt. „ Matylda”, opartym na fragmencie książki Roal Dahl, czyli opowieści o zamiłowaniu do książek i przygód, a także kilku rozważań o rodzicach.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można odbierać w GOK Sokół oraz CKiR w Koziegłowach.