Jarek Kostka Quartet „Jazz Contra Bach” - koncert

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 17 lutego na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert "Jazz Contra Bach".
Koncert jest promocją płyty nagranej w 2016 roku. W sesji tej wzięli udział: Jarosław Kostka - fortepian, pomysły muzyczne, Jan Adamczewski – saksofon, Waldemar Franczyk – perkusja, Piotr "Max" Wiśniewski - kontrabas

Aranżer, pianista jazzowy i organista klasyczny w jednej osobie, Jarek Kostka, zmierzył się z materiałem muzycznym lipskiego "giganta". Ponownie, po Chopinie, stworzył muzykę na pograniczu jazzu i klasyki. Jak twierdzi, w przypadku J.S.Bacha istnieje silne podobieństwo, nawet sugeruje, że Bach to po prostu Jazz! Motoryka, snucie motywiczne, wariacyjność, wymienność faktur instrumentalnych to elementy podobne dla obu sfer. Ma świadomość, że nie jest odkrywcą w tej kwestii, ale nie zmienia tak jak większość jazzmanów oryginału dzieł bachowskich. Trzyma się zapisu eksperymentuje natomiast z artykulacja i z time'ingiem. Brzmienie kwartetu z saksofonem tenorowym, królem saksofonów, jest bardzo jazzowe.

W koncercie usłyszymy parafrazy - bo tak trzeba by poprawnie nazwać wymienione m.in.utwory: "Jesu bleibet meine Freude" z kantaty 147, "Wachet auf" z kantaty 140, "Bouree" e - moll z suity lutniowej, Preludium i fuga c- moll z I tomu "Das Wohltemperiete Klavier", oraz słynną organową Toccatę i fugę d - moll !

Na płycie J.Kostka napisał; Gdyby Bach teraz żył, byłby zaskoczony jak mocno nas zainspirował!

Bilety w cenie 20,00 zł są do nabycia w GOK Sokół, w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na platformie bilety24.pl.