Spektakl Teatru Fuzja

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 20 stycznia o godzinie 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na spektakl Teatru Fuzja Szkłem i Dymem Pisane.
Bilety w cenie 15,00 są do nabycia w GOK Sokół, CKiR w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl

SZKŁEM I DYMEM PISANE / Teatr Fuzja
20:00_Dymem napisali, szkłem wzięli w nawias.
00:00_Szkłem przekreślili, co dymem dopisali.
2:00_Szkło zaparowało dymem i trzeba było pisać od nowa.
5:00_Zabrakło szkła, dymem samym nic się nie napisze.

„Bar, jakich w mieście wiele. Barmanka? Na pierwszy rzut oka widać, że z każdym klientem sobie poradzi. Stołki, a między nimi leżą zmęczeni życiem imprezowicze. Z głośników sączy się dość natarczywa muzyka. Ona i ruch będą głównymi bohaterami. Zmęczeni bywalcy wracają do rzeczywistości i prawdopodobnie próbują odtworzyć to, co się poprzedniego wieczoru albo nocy wydarzyło. Albo to, co się zdarza niemal w każdym barze, kiedy ludzie za dużo wypiją, za dużo wypalą...

Tomasz Rozmianiec znalazł świetny sposób na opowiadanie barowych historii. Unikając banalnego pijackiego bełkotu, "przetłumaczył" go na ruch, który jest mniej jednoznaczny od słowa. Pozwala to widzowi do snutych przez bohaterów historii dopisać własne wspomnienia i przemyślenia barowe. Sceniczne opowieści czasami są zabawne, innym razem brawurowe, a niekiedy zwykłe -knajackie, kończące się bijatyką. Każdy ruch, każdy gest w tym spektaklu znaczy, a co najważniejsze - jest spowinowacony z genialną muzyką Artura Sosen Klimaszewskiego. Kompozytor wydobywa głębokie sensy z prostych dźwięków, które niczego nie naśladują, a znaczą, nie narzucają się, jedynie inspirują...”
- Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski

obsada: Agnieszka Mikulska, Krystyna Lama Szydłowska, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak, Michał Kozłowski, Filip Kwiatkowski