Ireneusz Krosny

Gminny Ośrodek Kultury „ Sokół” zaprasza na występ najbardziej znanego i uznanego w Polsce mima komicznego, jakim jest Ireneusz Krosny.
Występ odbędzie się 2 grudnia o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
Bilety w cenie 40,00 zł dostępne (od 15 października)  w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku (biura czynne od 8:00 do 16:00).
Można także zakupić bilety na platformie bilety24.pl

Ireneusz Krosny naukę pantomimy rozpoczął w wieku 14 lat. W 1992 roku rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą "Teatr Jednego Mima". W sezonie 1995/6 Ireneusz Krosny wziął udział w trzech najważniejszych festiwalach komicznych w Polsce i wszystkie wygrał otrzymując trzy Grand Prix. To otworzyło mu drogę do telewizji  gdzie nagrał wiele programów telewizyjnych w tym dwa cykliczne. W 1997 prowadził warsztaty pantomimiczne w szkołach teatralnych w Krakowie i Wilnie. W 1998 roku zdobył czwarte Grand Prix na pierwszej edycji  festiwalu komedii "Kataryniarze". Występuje w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA, gdzie otrzymał nagrodę "Critic's Choice" amerykańskiej gazety artystycznej Chicago Reader za najlepszy w tym czasie zdaniem krytyków spektakl w Chicago.

Ireneusz Krosny występuje na międzynarodowych festiwalach komedii i pantomimy m.in.: "International Mime Festival” w Chunchon w Korei Południowej, "Lachmesse” w Niemczech, "Kaukliar” w Bratysławie, Body/language festiwal w Sztokholmie, "Fringe" w Wielkiej Brytanii, "Festival du Rire" w Montreux w Szwajcarii, "Meet in Beijing” Arts Festiwal w Chinach, "Ingenio Comedy Festival” na Wyspach Kanaryjskich, "Stockholm Comedy Festival” w Szwecji i wielu innych.

Od lat tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie.

Organizatorem spotkania jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”
Mecenasem jest Gmina Czerwonak