"Szewc Dratewka" - spektakl dla najmłodszych

Klub „Kogucik” w Potaszach serdecznie zaprasza na spektakl, który odbędzie się 6 września o godz.17.00

„Szewc Dratewka” Teatru TeatRyle - na podstawie tekstu Marii Kownackiej - to znana wszystkim bajka o pięknej Królewnie, straszliwym Smoku, tchórzliwych Rycerzach i dzielnym Szewczyku. Jednak nasi artyści opowiadają ją w zupełnie inny, niekonwencjonalny sposób - postacie z bajki zostają przedstawione jako „prezenty”. Kartonowe pudła ubrane w kolorowe papiery i wstążki, stają się w rękach aktorów (Lech Chojnacki i Marcin Ryl-Krystianowski) bohaterami bajki. Sprawność aktorów, którzy podczas przedstawienia stają się bawiącymi dziećmi oraz uwolniona dziecięca wyobraźnia małych widzów, gwarantują wspaniałą zabawę – która może stać się wspaniałym pretekstem do własnego konstruowania lalek przez dzieci, z rzeczy na pozór zupełnie nie kojarzących się z teatrem. Celowa oszczędność scenografii oraz pomysłowa aranżacja udowadniają, że można stworzyć wspaniałe widowisko teatru lalek, bez ich udziału!

Organizowana przez GOK "Sokół" oraz sołectwo Bolechówko-Potasze.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w GOK „Sokół”.