Kino po sąsiedzku

Kino Muza w Poznaniu
TBS Czerwonak

Zapraszają na Kino po Sąsiedzku

Zapraszamy w każdy wtorek sierpnia o godzinie 21:15. Mamy nadzieję, że seanse będą pretekstem do sąsiedzkich spotkań, pogawędek i wspólnie spędzonego czasu. Nasze spotkania będą się odbywać na parkingu TBS w Koziegłowach.

2 sierpnia godzina 21:15
JUŻ ZA TOBĄ TĘSKNIĘ
reż. Catherine Hardwicke, Wielka Brytania 2015, 112 min
Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) - nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu, gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków... Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. "Już za Tobą tęsknię" to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

9 sierpnia godzina 21:15
COCO CHANEL
reż. Anne Fontaine, Belgia / Francja 2009, 105 min
Urodzona w biednej rodzinie w 1883 roku jako Gabrielle Bonheur Chanel, wychowywana przez zakonnice, następnie próbująca robić karierę jako piosenkarka (od tytułu śpiewanej przez nią piosenki "Gdzie jest Coco?" przybrała swój słynny pseudonim), żona i kochanka milionerów, których fortuny pomogły jej w drodze do sławy. Przyjaciółka największych artystów epoki (m.in. Picassa, Marilyn Monroe), której karierę pokrzyżował epizod kolaboracji z nazistami, tylko po to, by spektakularnie odrodziła się w latach 50., gdy o jej kreacje znów zabiegali najwięksi. Ale przede wszystkim ikona mody XX wieku, która wyznaczyła nowy styl kobiecego sposobu bycia. Jej surowe, proste kreacje, luźne i jednocześnie eleganckie, stały się synonimem szyku i luksusu obowiązujących po dziś dzień. Coco stała się uniwersalnym symbolem kobiecej niezależności i ekspresji.
Jako Coco Chanel występuje Audrey Tautou

16 sierpnia godzina 21:15
KRÓLOWA
reż. Stephen Frears, Francja / USA / Wielka Brytania / Włochy 2006, 103 min
"Królowa" opowiada historię kilku dni, które wstrząsnęły Anglią i światem. W wypadku samochodowym ginie księżna Diana. Informacja ta dociera do królowej Elżbiety II, która wraz z rodziną przebywa na wakacjach poza Londynem. Mimo że pod bramami pałacu Buckingham pojawia się coraz więcej kwiatów, monarchini decyduje, że Diana nie zostanie pochowana z honorami, gdyż nie należy już do rodziny królewskiej. Z jej decyzją nie zgadza się Tony Blair - zaledwie kilka miesięcy wcześniej wybrany na premiera Wielkiej Brytanii. Zdając sobie sprawę z nastrojów społeczeństwa, postanawia przekonać Elżbietę II do zmiany zdania.
Zrealizowana według scenariusza Petera Morgana ("Ostatni król Szkocji") "Królowa" to opowieść o starciu dwóch przeciwnych sił - królowej przekonanej, że pogrzeb Diany powinien pozostać sprawą prywatną, i Tony'ego Blaira, który choć traktuje monarchię z dystansem, stara się ją przekonać, że trwając w swym uporze, popełnia błąd, który może ją kosztować szacunek i uznanie poddanych.

23 sierpnia godzina 21:15
MOJE CÓRKI KROWY
reż. Kinga Dębska, polska 2016, 88 min
Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Partnerem projektu jest firma Budopol Poznań.
Mecenas Gmina Czerwonak