Szlachetna Paczka w Gminie Czerwonak

Rusza Akcja Szlachetna Paczka. Akcja ta już od 13 lat łączy działania setek tysięcy osób i odbywa się również w naszej gminie. W tym roku GOK „Sokół” jest jej partnerem.

 

Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany. W akcji Szlachetna Paczka pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje konkretna rodzina. Pomoc w Szlachetnej Paczce oprócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą ona jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowana z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

 

W Paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb.

 

Od soboty 18 listopada darczyńcy mogą wybierać rodzinę, której będą chcieli udzielić pomocy. W tym roku chcemy obdarować około 20 rodzin. W latach ubiegłych wszystkim rodzinom udało się znaleźć darczyńcę, dlatego chcielibyśmy powtórzyć ten sukces również w tym roku. Chcielibyśmy zaangażować jak największą liczbę osób, prywatnych, instytucji i firm, które wyrażą chęć udziału w projekcie jako darczyńcy lub dobroczyńcy.

Paczkę może przygotować każdy. Najlepiej zrobić to wspólnie i dzielić się radością pomagania.

 

Aby zostać darczyńcą, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę.

Poniżej znajduje się link, pod którym potencjalni darczyńcy mogą znaleźć informacje odnośnie tego, jak mogą pomóc: http://www.szlachetnapaczka.pl/dla-firm-modele-wspolpracy