Akcja Choinka!

16 grudnia serdecznie zapraszamy na Gminną Akcję Choinka, która w tym roku odbędzie się w czterech różnych miejscach na terenie Gminy. Oczywiście w każdym miejscu na uczestników odwiedzi Święty Mikołaj, nie zabraknie upominków oraz uroczystego zapalenia choinki.

Stacja pierwsza – Gminny Ośrodek Kultury Sokół – godzina 16:30.

W programie m.in.: występ grupy tanecznej, występy recytatorów, koncert solistów pracowni muzycznej. W trakcie świątecznego spotkania będziemy zachęcać mieszkańców do wspólnego śpiewania oraz wspólnego dekorowania choinki. Na wszystkich czeka miejsce przy stole przy którym będzie można porozmawiać i skosztować pysznego gorącego barszczu.

Stacja druga – Czerwonak, os. 40-lecia PRL (wzniesienie przy sklepie Jankes) – godzina17:00.
W programie: wspólne śpiewanie, zawieszenie na choince wcześniej przygotowanych ozdób (ozdoby będą przygotowywane podczas wcześniejszych zajęć plastycznych w Klubie Słoneczko oraz w konkursie organizowanym przez GBP w Czerwonaku), dzieci otrzymają słodkie podarunki od Mikołaja przygotowane przez Zarząd Osiedla 40-lecia PRL, wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Stacja trzecia – Bolechowo Osiedle (skrzyżowanie ulic Poznańskiej i Obornickiej) – godzina 17:30.

Na uczestników czeka specjalnie przygotowane ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, pośpiewać i przede wszystkim upiec sobie pyszne jabłka. Będą również warsztaty dla dzieci, upominki od Mikołaja przygotowane przez sołectwo Bolechowo-Osiedle.

Stacja czwarta – Klub Kogucik w Potaszach – godzina 18:00

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na poprzedzające przybycie Świętego Mikołaja warsztaty, podczas których będziemy przygotowywać dekoracje choinkowe i stroiki, ozdabiać bombki, wykonywać drobne upominki z owczej wełny, filcu i mas plastycznych. Warsztaty przeprowadzą wolontariusze z pracowni plastycznej dla dorosłych oraz instruktorzy GOK Sokół. Szczególnie zapraszam do udziału w Akcji Choinka wszystkich dotychczasowych uczestników Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Umiejętności. W ramach akcji odbędą się warsztaty zamykające cykl 13 zajęć Akademii. Koniecznie zabierzcie ze sobą indeksy!

Organizatorami akcji są: Urząd Gminy Czerwonak, Gminny Osrodek Kultury Sokół, Zarząd Osiedla 40-lecia PRL, Gminan Biblioteka Publiczna, Sołectwo Bolechowo-Osiedle, nieformalna grupa działająca przy Klubie Kogucik w Potaszach