Ferie zimowe w Klubie "Kogucik"

Klub Kogucik w Potaszach

W dniach od 11 do 14 lutego w godzinach od 10:00 do 12:00 zapraszamy na cztery niesamowite spotkania ze sztuką. Każdego dnia na uczestników będzie czekać nowe wyzwanie.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona (20 osób). Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 61 652 60 30.
Warsztaty przeprowadzi Agnieszka Rudzik-Bogdan z Pączkowni Pomysłów. Organizatorem jest Sołectwo Bolechówko-Potasze.

Warsztaty mydełkowe, podczas których uczestnicy dowiedzą się o sposobach wytwarzania mydła na przestrzeni wieków. Z czego wytwarzano mydło i w jaki sposób, a także zaprojektują własne mydełko: zapach, kolor, kształt, dodatki (ziarenka kawy, kwiaty lawendy, kolorowe posypki itp.). Każdy z uczestników warsztatów zabiera własne mydełko do domu.

Warsztaty historyczne „Egipt darem Nilu”, trakcie których dzieci zapoznają się z historią starożytnego Egiptu. Przeniesiemy się w dawne czasy, nie tylko dzięki rozmawie o mumiach, piramidach, hieroglifach, ale przede wszystkim dzięki tworzeniu tego niezwykłego świata i jego elementów.

Warsztaty historyczne „Architektura romańska”. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z charakterystycznymi elementami architektury romańskiej. Dowiedzą się gdzie na terenie Poznania i Wielkopolski znajdują się zabytki architektury romańskiej. Samodzielnie zaprojektują i udekorują kościół w stylu romańskim.

Warsztaty chemiczne to niesamowita przygoda dla dzieci, które przeniosą się choć na chwilę do małego laboratorium, w którym będziemy robić doświadczenia i szukać odpowiedzi na dziwne pytanie: jak się nie zmęczyć nadmuchując balon;  ile kolorów można uzyskać z czarnej kreski ; magiczny ogród - czyli co i jak może urosnąć w cieczy; jak i dlaczego kolory uciekają w mleku.