Na Arce o Ósmej

Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna zaprasza wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dzieci z rodzicami na wyjątkowy, rodzinny spektakl Teatru Fuzja „Na Arce o Ósmej” w reżyserii Tomasza Rozmiańca, który zostanie zaprezentowany w trzech miejscach w Gminie Czerwonak.

Premiera spektaklu odbędzie się 15 grudnia o godzinie 18:00 w GOK Sokół w Czerwonaku. Kolejne spektakle zaprezentujemy: 17 grudnia o godzinie 18:15 w Klubie Iskra w Promnicach oraz 29 grudnia o godzinie 18:00 w Klubie Kogucik w Potaszach.
Każdy ze spektakli będzie zakończony warsztatami plastycznymi „Mój przyjaciel”, w trakcie których każde dziecko będzie mogło własnoręcznie wykonać lalkę – postać ze spektaklu.
Projekt jest dofinansowany przez Urząd Gminy Czerwonak, a jego partnerem jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

Rozważania na temat Boga, jego nieomylności i wszechwiedzy. Ulrich Hub – autor sztuki – wkłada je w usta, a raczej dzioby, tak dziwacznych zwierząt jak pingwiny. Bo chyba „pomieszało się trochę Bogu, skoro stworzył ptaki zalatujące rybą, które nie potrafią latać, chociaż posiadają skrzydła”.
Ponadczasowa, starotestamentowa tematyka, poważne dylematy religijne, pytania o istnienie Boga i sens wiary, boskie miłosierdzie. To wszystko mieści się w tej pozornie naiwnej historii.
Bo jaki jest Bóg? Według bohaterów sztuki jest: przyjazny, mądry, duży i bardzo, bardzo potężny. Dlaczego jednak postanawia unicestwić wszystko, co stworzył? Czy Bóg może być omylny? I czy na pewno istnieje, skoro nie można go zobaczyć?
To bardzo poważne pytania, które często padają z ust dzieci. Autor wie, że nie ma na nie prostych odpowiedzi. On tylko „oswaja” widzów z nierozwiązywalnymi problemami ludzkości, a że czyni to z humorem i wdziękiem, to owo „oswajanie” jest naprawdę skuteczne i atrakcyjne.

Ciekawą historię Teatr Fuzja ujął w oryginalną i zabawną formę plastyczno-muzyczną, która przyniesie na pewno wiele uśmiechu zarówno dzieciom, jak i rodzicom.