Szlakiem Cysterskim

„Szlakiem Cysterskim – cykl warsztatów i spektakli przeznaczonych dla mieszkańców po 40 roku życia” to projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”, a finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Dzięki projektowi chcemy odtworzyć i przybliżyć historię i tradycję naszego regionu, zwłaszcza historię zespołu poklasztornego, który znajduje się w Owińskach.

Projekt zakłada realizację kilku cykli tematycznych spotkań, które zakończą się realizacją spektaklu przygotowanego m. in. przez Skansen Teatralny działający na stałe przy GOK „Sokół” w Czerwonaku. Spektakl poświęcony będzie życiu klasztornemu dawnych Cysterek.

13 i 14 października odbyło się pierwsze spotkanie związane z projektem. Gościliśmy Barbarę Wilińską, która poprowadziła warsztaty ze śpiewu tradycyjnego.
Tematy kolejnych spotkań to: „Kaligrafia łacińska – przygotowanie starodruków w języku łacińskim”, „Taniec ludowy – prezentacja i nauka charakterystycznych tańców ludowych z rejonów Wielkopolski”, „Erystyka i retoryka – zapomniane dziedziny”.

Spotkanie z kaligrafią odbędzie się 8 i 9 grudnia w godzinach od 11:00 do 18:00.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc istnieje konieczność wcześniejszych zapisów pod nr telefonu 509 160 457.