Akcja Choinka

Urząd Gminy Czerwonak, Gminny Ośrodek Kultury Sokół, CRKF Akwen oraz Sołectwo Bolechowo Osiedle zapraszają wszystkich mieszkańców dużych i małych na wyjątkową „Akcję Choinka”. W tym roku w czterech miejscach naszej gminy staną piękne, zielone, oświetlone drzewka udekorowane ozdobami zrobionymi przez dzieci. Oprócz choinek na najmłodszych czeka wiele atrakcji. A wszystko to 17 grudnia.

„Akcja Choinka” rozpocznie się o godzinie 15:00 przy pływalni w Koziegłowach. CRKF Akwen zaprasza na gry i zabawy, a także na konkurs na najładniejszy strój związany ze Świętami Bożego Narodzenia – każde przebrane dziecko otrzyma upominek.

W GOK Sokół w Czerwonaku spotkamy się o godzinie 17:00. Zobaczymy występ krasnali, taneczne wariacje w wykonaniu grup działających przy Ośrodku, a wspólnie z solistami będziemy śpiewać kolędy. Każdy nasz gość będzie mógł wykonać bombkę, która ozdobi postawioną przy Ośrodku choinkę.

O godzinie 17:30 Sołectwo Bolechowo Osiedle zaprasza na skwer przy ul. Obornickiej (obok domu pani sołtys), gdzie przy ognisku dzieci będą ubierać choinkę i śpiewać kolędy.

O godzinie 18:15 zapraszamy do Klubu Iskra w Promnicach, gdzie wystawiony zostanie wyjątkowy spektakl „Na Arce o Ósmej” Teatru Fuzja z Poznania. W oczekiwaniu na spektakl i Świętego Mikołaja uczestnicy akcji ubiorą choinkę w ziarenka, trawki i wszystkie te rzeczy, które zimową porą nakarmią nasze okoliczne ptaki.

W każdym miejscu na uczestników będą czekać również inne atrakcje. Nie zabraknie oczywiście śnieżynki i Świętego Mikołaja z prezentami, a harcerze przyniosą nam Światełko Betlejemskie.