Zajęcia świetlicowe dla najmłodszych

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami na stałe zajęcia świetlicowe dla najmłodszych odbywające się w Klubach Iskra w Promnicach i Kogucik w Potaszach.
Spotkania prowadzi instruktor GOK Sokół Maria Rębała.
Warto zaznaczyć, że jest to nowa propozycja dla mieszkańców Promnic i okolicy, ponieważ dotychczas w Iskrze zajęć dla najmłodszych nie było. W Klubie "Iskra" spotkania odbywają się 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00–12:30.

Charakter zajęć łączy wesołą, edukacyjną zabawę dla dzieci, w której mogą uczestniczyć osoby najbliższe, z integracją dorosłych biorących udział w zajęciach.
Ważnym elementem spotkań jest wymiana doświadczeń pomiędzy rodzicami i opiekunami dzieci, wzajemna pomoc oraz czynny udział w zabawach. Wpływa to na pozytywny rozwój osobowości maluszków oraz nabywanie przez nie kompetencji społecznych, niezbędnych na dalszych szczeblach edukacji.
Natomiast w Koguciku w Potaszach zajęcia Marii Rębały dla najmłodszych mają swoją ponad 10 letnią tradycję. Ich powołanie było odpowiedzią na potrzeby mieszkańców poszukujących interesującej oferty dla dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola.
W tym sezonie najmłodsze dzieci i ich opiekunowie mogą spotykać się we wtorki i czwartki w godzinach 10:00–12:30.
Osoby chętne do udziału w naszych zajęciach – w rysowaniu, malowaniu, opowiadaniu, czytaniu ulubionych książeczek, śpiewaniu czy w zabawach konstrukcyjnych serdecznie zapraszamy do naszych Klubów.