Akcja plastyczna w czasie Dni Gminy

30 czerwca zapraszamy w ramach Dni Gminy na warsztaty plastyczne Gminnego Ośrodka Kultury Sokół. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 15:00 na Stanicy Akwen Marina. Zajęcia poprowadzą: Olga Krause-Matelska oraz Małgorzata Rzempowska.
Poniżej przedstawiamy tematykę poszczególnych warsztatów.

„Kolorowa Gmina”

Zapraszamy  młodzież i wszystkie chętne dzieci w wieku szkolnym, a dzieci młodsze pod opieką dorosłych opiekunów na wspólną akcję plastyczną. W urokliwej scenerii nadwarciańskiej łąki na wcześniej przygotowanych dużych planszach, będziemy malować najciekawsze obiekty z różnych zakątków naszej gminy. Przedstawimy zabytki takie jak: kościół i pałac w Owińskach, kościół i karczma w Kicinie, pałac w Bolechowie, myśliwski pałacyk w Annowie. Namalujemy również obiekty współczesne: wieżę na Dziewiczej Górze, Gminny Ośrodek Kultury Sokół, szkoły i i inne ważne miejsca.  Stworzymy wspólnie piękną, barwną panoramę naszej Gminy, którą eksponować będziemy przed GOK Sokół.

„Kartka z Czerwonaka”
Podczas Dni Gminy warto odwołać się do tradycji. Przeszłość Czerwonaka ściśle wiąże się z papiernictwem, dlatego zachęcamy do udziału w warsztacie czerpania papieru. Historyczną metodą, z kadzi pełnej celulozowej pulpy, za pomocą prostego sita, każdy zrobi własną, ręcznie czerpaną kartkę papieru – pamiątkę Dni Gminy Czerwonak.