Akcja Choinka

19 grudnia Gminny Ośrodek Kultury Sokół, CRKF Akwen, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Urząd Gminy Czerwonak zapraszają na „Akcję Choinka”. W tym roku w trzech miejscach naszej Gminy staną piękne zielone, oświetlone choinki, udekorowane ozdobami zrobionymi przez dzieci.

Przy pływalni w Koziegłowach akcja rozpocznie się już dzień wcześniej. Obok pływalni stanie Bożonarodzeniowa szopka z żywymi zwierzętami takimi jak kozy, owce, świnki czy króliki. W niedzielę 18 grudnia pod dachem krytej pływalni CRKF Akwen zorganizuje zawody pływackie. Niewykluczone, że swoją osobą zaszczyci nas sama Otylia Jędrzejczak.
W poniedziałek nadal będzie można podziwiać szopkę, a o godzinie 16:00 dołączą do niej psie zaprzęgi. W ich towarzystwie dzieci będą mogły ubrać i oświetlić bożonarodzeniową choinkę.

W Sokole spotkamy się w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 16:30. Będziemy śpiewać kolędy, zobaczymy występ skrzatów oraz taneczne wariacje śnieżynek w wykonaniu zespołów z GOK Sokół. Każdy nasz gość będzie mógł wykonać bombkę, którą ozdobi choinkę.

O godzinie 17:00 spotkać się będą mogły dzieci z Owińsk i okolic. Tu chionka stanie przed pałacem, a uczestnicy akcji ubiorą ją w ziarenka, trawki i wszystkie te rzeczy, które zimową porą nakarmią nasze okoliczne ptaki.

W każdym miejscu na uczestników będą czekać również inne atrakcje. Każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu Światełko Betlejemskie, które rozpalać będą harcerze z ZHP Czerwonak. Nie zabraknie oczywiście Świętego Mikołaja i cukierków.

Informujemy również, że osoby, które nie zdążą zapalić światełka betlejemskiego podczas naszej akcji mogą to zrobić później. Harcerze Hufca Czerwonak będą odwiedzać mieszkańców Czerwonaka, Potasz, Owińsk, Bolechowa oraz Koziegłów w godzinach popołudniowych w dniach od 20 do 23 grudnia. Każdy harcerz będzie posiadał identyfikator.