Spotkanie z muzyką andyjską

21 listopada o godzinie 19:00 Zarząd Osiedla Leśnego w Koziegłowach zaprasza do Gimnazjum na koncert muzyki inspirowanej kulturą Peru. Koncert w wykonaniu Pedro Moralesa i zespołu Quillapas.

Bilety w cenie 5,00 zł można nabywać w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku, który jest współorganizatorem koncertu.

„Quillapas” to zespół ludowy specjalizujący się w realizowaniu koncertów muzyki wprost nawiązującej do tradycji muzyki pochodzącej z krajów andyjskich: Peru, Boliwii i Ekwadoru. Podczas koncertu, między innymi dzięki melodiom granym na fletni pana, etnicznej muzyce śpiewanej w języku hiszpańskim i quecha, publiczność przenosi się do Andów.

Grupa zanim przyjechała do Polski występowała między innymi na festiwalu w Sopocie, Francji, Niemczech i Austrii. W Polsce zespół występował między innymi na Festiwalu Kultury Latynoamerykańskiej, był również gwiazdą Andyjskiej Fiesty w Ząbkowicach Śląskich.

Na koncercie nie zabraknie utworu „El Condor Pasa”, czyli „Lot Kondora” oraz innych piosenek z folkloru peruwiańskiego, bądź tradycyjnych utworów z Ameryki Południowej. Kolorowe poncho i andyjskie instrumenty stworzą niepowtarzalną i prawdziwą atmosferę Peru, przeniosą słuchaczy w świat muzyki o indiańskim rodowodzie, która nie straciła swego ludowego charakteru.