"Cztery Pory Roku - Jesień" w Klubie Kogucik

28 października GOK "Sokół" zaprasza do Klubu Kogucik na kolejne spotkanie z cyklu „Cztery pory roku w Potaszach – Jesień”, które rozpocznie się o godzinie 19:00.

Tym razem zapraszamy wszystkich na wieczór teatralno-muzyczny, w trakcie którego wystąpi Skansen Teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury Sokół  w Czerwonaku. Teatr zaprezentuje spektakl pt. „Siedemdziesiąt” oparty na fragmentach tekstu „Stara Kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza, w reżyserii Anny Rozmianiec. Na scenie będzie można zobaczyć: Małgorzatę Kościelniak, Dorotę Garczarek, Małgorzatę Abramczyk, Dorotę Marciniak, Małgorzatę Dorotę Wasilewska oraz Ewę Jachczyk.

Kim lub czym jest Stara Kobieta? W tej postaci spotykają się wszystkie kobiece role. Stara Kobieta jest symbolem życia, trwania i przemijania. W spektaklu „Siedemdziesiąt” spotyka się sześć aktorek, które tworząc zwielokrotnioną bohaterkę, próbują w prostych codziennych czynnościach wykrzyczeć swoje indywidualne pragnienia, próbują nazwać niespełnione marzenia i oczekiwania. Doświadczone życiowo kobiety, mierząc sie z utworem Różewicza, tworzą świat teatru emocji i wzruszeń i oczyszczają się z własnych bolesności. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

W części drugiej zapraszamy wszystkich na Koncert Instrumentalny w wykonaniu Alicji Garczarek, studentki Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Koncert, w trakcie którego artsytka zabierze nas w niezapomnianą podróż przy dźwiękach jednego z najstarszych instrumentów muzycznych, jakim jest harfa.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny