"Kto z mych dziewek serce której..." - koncert dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania Niepodległości.

W piątek 08. i sobotę 09. listopada o godz. 19:00 Gminny Ośrodek Kultury "Sokół"  oraz Wójt Gminy Czerwonak zapraszają do CKiR w Koziegłowach na koncerty z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po rocznej przerwie na scenę powrócą wokaliści i instrumentaliści prowadzonej przez Remigiusza Wojciechowskiego pracowni muzycznej GOK "Sokół" aby wraz z artystami scen poznańskich dwukrotnie zaprezentować fabularyzowany koncert, tym razem wypełniony utworami najwybitniejszego jak dotąd twórcy polskiej opery  - Stanisława Moniuszki.
Słowno-muzyczny kolaż charakteryzować będzie, podobnie jak w latach ubiegłych niestandardowe podejście do tematyki patriotycznej pełne zaskakujących zwrotów akcji, kierujące uwagę odbiorcy na to co tu i teraz w najbardziej dosłownym znaczeniu, a wszystko to w często na nowo zaaranżowanych niezapomnianych dziełach twórcy który marzył aby trafiły one pod strzechy... I trafiają, przez blisko 200 lat - tyle bowiem mija od narodzin kompozytora. Międzypokoleniowa integracja artystów tworzących projekt doskonale pokaże to co łączy i to co dzieli a odbiorca koncertów doświadczy i wzruszeń, i wrażeń estetycznych, i szczypty humoru... nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni...

Wejściówki w cenie 5,00 zł dostępne w CKiR w Koziegłowach i GOK "Sokół" w Czerwonaku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.