Koncerty dla najmłodszych

Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Europejczyk zapraszają najmłodszych na cykl bezpłatnych koncertów.

19 września, godz. 17:00, Klub Jutrzenka w Kicinie
 „Podróż przez wszystkie struny świata”.

Podróżować można bliżej lub dalej. Można iść na spacer lub na długą wycieczkę, pojechać pociągiem lub polecieć samolotem. Ale jak wybrać się w podróż po strunach skrzypiec, kontrabasu czy gitary? Struna do skrzypiec ma raptem kilkadziesiąt centymetrów, a do kontrabasu może ze 2 metry – wycieczka to bardzo krótka, ale dzięki muzykom zaprowadzi was (nas) naprawdę bardzo daleko….

Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na spotkanie z najmniejszym i największym instrumentem smyczkowym oraz znakomitymi wykonawcami, którzy przybliżą nam budowę tych instrumentów, zabawią nas wesołymi i znanymi melodiami oraz zabiorą na wycieczkę na sam koniec struny.


20 września, godz. 17:00, Klub Iskra w Promnicach
 „Wyprawa tam, gdzie kończy się klawiatura”

Palce pianistów biegają po klawiaturze tak szybko jak sprinter na sto metrów. A może jeszcze szybciej? Ale czasami idą bardzo wolno, jak zmęczony starszy pan na wieczornej przechadzce. Czy palce same wiedzą dokąd mają iść po klawiaturze? A jeżeli nie, to kto im podpowiada. Wydaje się, że do zagrania na fortepianie wystarczyłaby jedna ręka. Ale może lepiej dwie? Trzy lub nawet cztery. Trzeba by się przekonać.

Zapraszamy na spotkanie z 88 białymi i czarnymi klawiszami, dwoma parami rąk, partyturą i może czymś jeszcze…


26 września, godz. 17:00, Klub Kogucik w Potaszach
 „Flety, klarnety i inne muzyczne gadżety”

Flety i piszczałki są jednymi z najstarszych i zarazem najprostszych instrumentów muzycznych. Przez małe otworki wywiercone w drewnianych rurkach wydobywają się różne dźwięki – grube i cienkie, wysokie i niskie. Czy to znaczy, że w tych instrumentach mieszkają małe i duże nutki, które wyskakują przez dziurki i układają się w melodie? Warto sprawdzić jak to się dzieje.

Zapraszamy na spotkanie z liczną i trochę zwariowaną rodziną instrumentów dętych. Każdy będzie mógł wydobyć dźwięk – i to niejeden….


Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Projekt jest realizowany we współpracy z Powiatem Poznańskim