Robotyka - lekcja pokazowa

GOK Sokół oraz Go4Robot zapraszają na warsztaty z LEGO robotyki!

Korzyści wynikające z nauki języków programowania okazują się wielopłaszczyznowe. Przede wszystkim dziecko uzyskuje niezwykle istotną w dzisiejszych czasach świadomość nowych technologii. Dzięki poznaniu ich roli, sposobu działania i potencjału, nasza pociecha w przyszłości nie będzie biernym odbiorcą wielu cyfrowych rozwiązań. Stanie się aktywna. Warsztaty dla dzieci, które prowadzimy w mieście Poznań, są okazją do tego, aby pokazać młodym odkrywcom, jak konstruuje się roboty i do czego można je wykorzystać na co dzień. Podczas warsztatów będą miały okazję zbudować inteligentny, w pełni zautomatyzowany dom, stworzyć aplikację do jego obsługi oraz zaprojektować i skonstruować własnego robota. 


Zajęcia edukacyjne dla dzieci dostosowaliśmy do różnych grup wiekowych tak, aby nawet trzylatki mogły eksperymentować pod okiem czujnego trenera, a starszaki spróbować swoich sił przy nieco bardziej skomplikowanych zadaniach. Pragniemy pokazać dzieciom, że komputer nie musi służyć jedynie do grania – można go wykorzystać, chociażby do programowania i tworzenia własnoręcznych, niesamowitych aplikacji czy programów. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobywają uczestnicy organizowanych przez nas spotkań, z pewnością kiedyś zaprocentuje – kto wie, może rodzic rozbudzi w dziecku pasję do robotyki, a z malucha wyrośnie przyszły, znakomity naukowiec lub inżynier? Ponadto w trakcie konstruowania robotów z klocków Lego, najmłodsi odkrywcy uczą się cierpliwości oraz pracy w grupie. Zajęcia techniczne dla dzieci to również kształcenie umiejętności manualnych i rozwijanie kreatywności. Każdy budowany robot jest urzeczywistnieniem dziecięcych fantazji, stąd niepowtarzalność budowli, a także przeróżne ich zastosowanie.

Zapisy na darmową lekcję pokazową pod numerem: 668 115 750 (liczba miejsc jest ograniczona). Lekcja odbędzie się 30 września od 16:00w przestrzeni edukacyjnej Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Zajęcia stałe będą się odbywać w tym samym miejscu w poniedziałki w podziale na następujące grupy:

  • 15:30 do 16:30 grupa I (nowa rekrutacja)
  • 16:30 do 17:30 grupa II (kontynuacja)
  • 17:30 do 18:30 grupa III (kontynuacja)

Cena zacięć będzie wynosiła 80 zł na miesiąc