Plener artystyczny w Klubie Kogucik

Na skraju Puszczy Zielonki, w otoczeniu drzew, przycupnął niewielki |(gabarytami, ale wielki duchem) Klub Kogucik. W tym zielonym zakątku odbędzie się plener artystyczny organizowany przez GOK „Sokół”.

Lubisz malować? A może pragniesz rozwijać swoje manualne zdolności? Pociąga Cię samodzielna praca z tkaniną, sznurkiem, wełną czy może wolisz rzeźbić w linoleum? Marzysz o własnej betonowej donicy albo kloszu? Chcesz powiesić w oknie piękny łapacz snów a na ramieniu torebkę z włóczki oraz czesanki?

Jeżeli masz ochotę ozdobić przestrzeń wokół siebie i w samym sobie - te warsztaty są dla Ciebie!

Zapraszamy młodzież i dorosłych na wkroczenie do świata rękodzieła oraz malarstwa.

 

Liczba miejsc ograniczona (od 5-15 osób) w zależności od rodzaju warsztatów.

 

BETONICZKI czyli duże formy z betonu

Oszczędny charakter betonu od kilku lat zdobywa co raz większą popularność zdobiąc nasze wnętrza. Jeśli Ty również jesteś entuzjastą surowego industrialnego stylu lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego i stworzyć własne unikalne betonowe formy, to te warsztaty są dla Ciebie. Na naszych warsztatach zdobędziesz wiedzę na temat pracy z betonem. Zobaczysz co można z niego wykonać w prosty sposób przy niewielkim nakładzie pracy, tanim kosztem. Przejdziesz przez cały proces tworzenia, od zaprojektowania odpowiednich form, technologii odlewania, po obróbkę i co ważne - zabezpieczenie powierzchni gotowego produktu. 
W efekcie stworzysz betonową formę tj. donicę lub inne duże formy użytkowe.

Termin: 6.07 godz. 10:00-14:00 oraz godz.16:00-20:00 (cały dzień, pracujemy nad dużymi formami)  - koszt 60zł/os (w cenie wszystkie niezbędne materiały).

           10.07 godz.16:00-20:00 (mniejsze formy) - koszt 40zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały).

Prowadzący: Joanna Synowiec
 

FILCOWANIE oraz SZYDEŁKOWANIE

warsztaty filcowania na mokro wełny czesankowej a także szydełkowania.

Podczas zajęć, każdy uczestnik stworzy unikalny obraz, który następnie wplecie w torebkę wykonaną na szydełku. Poznamy techniki czesania wełny a także wplatania w nią niewielkich form ze sznurków i sznureczków. Prowadzący pokaże techniki bezszwowego łączenia wełny.

W drugiej części warsztatów uczestnicy będą stworzony wcześniej obraz oplatać na szydełku tak, by powstała unikatowa torba.

Warsztat dla osób, które znają już podstawy szydełkowania. Osoby, które chcą się nauczyć szydełkowania i wziąć udział w powyższych warsztatach zapraszamy na warsztaty z szydełkowania dla początkujących, po których będzie można wykorzystać zdobytą wiedzę, by stworzyć swoją torebkę.

czas trwania: dwa dni ( po 8 godz.)
Termin: 9.07
godz. 10:00-14:00 - filcowanie;

                      godz. 16:00-20:00 – filcowanie;

             10.07 warsztat - kończenie torebek  godz. 10:00-14:00;

                        warsztat - kończenie torebek godz. 16:00-20:00
Koszt:  80zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały).
Prowadzący: Dorota Marciniak i Natalia Gilicka

 

LINORYT

Linoryt jest tradycyjną techniką graficzną, zaliczaną do tzw. druku wypukłego (tak samo jak np. drzeworyt). Oznacza to, że odbitka graficzna powstaje dzięki zastosowaniu matrycy, której elementy wypukłe pokrywane są farbą i poprzez silny docisk odbijane na arkuszu papieru lub na innym odpowiednim podkładzie. Fragmenty, które mają pozostać niezadrukowane, zostają wycięte za pomocą odpowiednich dłutek oraz nożyków.

Termin: 7.07 godz. 16:00-20:00

Koszt: 35zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały)
Prowadzący: Joanna Synowiec

 

MAKRAMA

warsztaty tworzenia pasków, bransoletek lub wisiorów techniką makramy. Warsztaty są skierowane dla osób które chciałyby spróbować wyplatania oraz dla tych które są już wtajemniczone i pragną kontynuować przygodę z tą techniką. Makrama, czyli technika wiązania ozdobnych węzłów. Przy jej pomocy można stworzyć oprócz prostych, bransoletek czy naszyjników, także skomplikowane i oryginalne, pełne koloru arcydzieła. Znajomość podstawowych węzłów przydaje się również w tkactwie (np. przy wykonywaniu ozdobnych frędzli) oraz przy dekorowaniu strojów i przedmiotów codziennego użytku.

Termin: 8.07 godz. 10:00-14:00

Koszt: 40zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały)
Prowadzący: Dorota Marciniak

 

SITODRUK

Sitodruk wielu o nim słyszało, ale niewielu wie na czym ta technika polega. Mówiąc prosto jest to „przecieranie farby przez szablon (sito) na dowolna płaska powierzchnię”. Na warsztatach dowiecie się ponadto jak przebiega cały proces od powstania projektu po druk na „sicie”. Proponujemy dwie odsłony warsztatów – dla początkujących z gotowymi szablonami, a także dla osób, które  rozpoczną pracę od wykonania własnego projektu. Uczestnicy wykonają odbitki techniką sitodruku na  koszulce, plecaku lub torbie.


Termin:

 9.07 dla zaawansowanych, bez gotowego wzoru godz. 10:00-14:00 oraz 16:00-20:00   - koszt 60zł (w cenie wszystkie niezbędne materiały)

 10.07 warsztat dla początkujących (działamy na przykładowych wzorachi kompozycjach)  godz. 16:00-20:00  - koszt 40 zł  (w cenie wszystkie niezbędne materiały)

Prowadzący: Joanna Synowiec oraz Angelika Kociemba
 

SZYDEŁKOWANIE

Nauka podstaw szydełkowania. Jak zaplatać słupki i półsłupki. W jaki sposób tworzyć formy okrągłe oraz kwadratowe na szydełku.

Zapraszamy do świata szydełka i włóczki.

czas trwania: 4h
Terminy: 7.07
  godz. 10:00-14:00 lub godz.16:00-20:00   8.07  godz. 16:00-20:00

Koszt: 15zł za jeden czterogodzinny warsztat

Prowadzący: Dorota Marciniak

 

MANDALE

 

Mandala, której kształt bazuje na okręgu, symbolizuje harmonię oraz spokój. Mnisi buddyjscy tworzą mandale z kolorowych ziaren piasku, a cały ów proces traktują jak medytację. My nie będziemy medytować, chociaż z pewnością malowanie mandali pomaga w skupieniu uwagi oraz koncentracji, a także wycisza i relaksuje. Słowem, zamiast do spa wystarczy wziąć udział w warsztatach. W czasie warsztatów, każdy z uczestników stworzy swój własny wzór mandali, który następnie przeniesie na eko-torbę lub poszewkę. Następnie czarny obrys pełen zawijasów, motywów roślinnych, kropek i kresek, uczestnicy wypełnią wybranymi przez siebie kolorami. Na końcu przeprasujemy prace żelazkiem i gotowe. Zarówno poszewki jak i torby będzie można prać w pralce.

 

Termin:

11.07 godz. malowanie na plecakach 10:00-14:00

                  malowanie na koszulkach i torbach 16:00-20:00

Koszt:  50zł/os. (cały dzień)     25zł/os. (połowa dnia) -  w cenie wszystkie niezbędne materiały

Prowadzący: Natalia Gilicka

 

RENOWACJA MEBLI W PIGUŁCE

 

Odnawianie starych mebli zyskuje coraz większą popularność. Zamiast pozbywać się starego krzesła, kuferka czy stoliczka, można go przecież odświeżyć i sprawić, by nabrał zupełnie nowego charakteru. Zapraszamy na trzydniowe warsztaty, na których poznacie techniki odnawiania mebli, a także inne metody konieczne do tego, by stare zamienić na nowe. Przyjdź do nas  z własnym meblem pokażemy  Tobie jak z nim pracować. Ze względu  na ograniczony czas warsztatów oraz obszerny zakres prac do wykonani, doradzamy wybór mniejszego mebla( szafki nocne, tapicerowanego podnóżka, krzesła drewnianego lub drewnianego z elementami tapicerowanymi) lub art. dekoracyjnego.

 

Prosimy o wcześniejsze przesłanie fotografii wybranego mebla w celu wstępnej konsultacji.

 

Termin: warsztat trzydniowy

11.07 godz. 10:00-14:00 i 16:00-20:00

12.07 godz. 10:00-14:00 i 16:00-20:00

13.07 godz. 10:00-14:00 i 16:00-20:00

 

Koszt:  80 zł/os.  (w cenie podstawowe materiały do obróbki i konserwacji drewna ). Podczas warsztatów (dla chętnych)  będzie możliwość  zamówienia  materiałów obiciowych za dodatkową opłata.

Prowadzący: Joanna Synowiec

 

ŁAPACZE SNÓW

 

Łapacz snów to piękna ozdoba, która może zawisnąć w dowolnym miejscu Twojego domu. Zapraszamy na warsztaty wyplatania łapaczy dwoma technikami – na szydełku lub tradycyjnie. Z wełny bądź sznurka.

Osoby, które zapragną wypleść łapacz na szydełku muszą już znać techniki szydełkowania (zapraszamy zatem wcześniej na warsztaty szkoleniowe z szydełka).

Termin: 12.07 godz.16:00-20:00

Koszt:  30 zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały).

Prowadzący: Natalia Gilicka

 

MALARSTWO

 

W ramach warsztatu  zapoznamy się ze specyfiką malarstwa olejnego w plenerze np. przygotowanie narzędzi i miejsca pracy. Dowiemy się także  jak wykorzystać warunki zastanego krajobrazu i dokonać wyboru atrakcyjnych kadrów. Przekonamy się, że technika malarstwa olejnego chodź wymagające nie jest aż tak trudna.

 

Terminy: 07.07 (cały dzień) 10:00-14:00 oraz 16:00-20:00

             12.07 (całydzień) 10:00-14:00 oraz 16:00-20:00 

Koszt:  40 zł/os za jeden dzień ( w cenie wszystkie niezbędne materiały).

Prowadzący: Joanna Synowiec

 

RYSUNEK

Zajęcia dla tych, którzy chcą spróbować szkicu węglem czy ołówkiem oraz tuszem w warunkach plenerowych. Ćwiczenia „łapania szybkich kadrów” dowolność i łączenie poszczególnych narzędzi oraz technik będzie podstawa pracy w trakcie warsztatów. Zachęcamy do udziały początkujących oraz bardziej zaawansowanych artystów.

Czas trwania: 8h

Termin:

8.07 godz.10:00-14:00  oraz 16:00-20:00

Koszt:  35 zł/os. Uwaga, uczestnicy warsztatów cyklicznych GOK „Sokół” w cenie mają możliwość uczestniczenia w obu warsztatach rysunkowym i malarskim

Prowadzący: Joanna Synowiec, Angelika Kociemba

 

JEDWAB – malowanie dużych chust (plażowe pareo)

 

Malowanie na jedwabiu to czynność niezwykle wdzięczna, relaksująca i odprężająca. To technika, która  wyzwala lawinę kreatywnych pomysłów, pobudza wyobraźnię oraz siły twórcze, jakie drzemią w każdym z nas. Przekonamy, że malowanie na jedwabiu nie jest wyłącznie domeną wąskiej grupy artystów, ale że również Ty potrafisz stworzyć swoje niepowtarzalne "jedwabne dzieło".  Będzie można namalować obraz według własnego pomysłu lub skorzystać z  dostępnych inspiracji wypełniając je farbami jak kolorowankę. Będziemy pracować techniką Serti Gutta,  polegającą na zaznaczaniu guttą (czyli specjalną farbą) konturów wzoru, którego potem wypełnia się farbami. Gutta konturówka nie pozwala, aby farba się rozpływała i łączyła z innym kolorem. Dzięki temu można stosować kontrastowe kolory obok siebie.


Termin:

14.07 godz. 10:00-14:00 oraz 16:00-20:00
Koszt: 65zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały).
Prowadzący: Natalia Gilicka

 

Cały plener odbędzie się w Kubie Kogucik w Potaszach ul. Lipowa 1

Zapisy i informacje  od 7 czerwca pod nr tel.:511 134 716