III Furie, spektakl zespołu Skansen Teatralny, Dni Gminy Czerwonak

GOK Sokół zaprasza wszystkich mieszkańców na tegoroczne Dni Gminy, czyli cały tydzień ciekawych wydarzeń, w ramach których każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy wyjątkowo wcześnie bo już w poniedziałek 3 czerwca, a zakończymy w niedzielę 9 czerwca.

We wtorek 4 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na premierę spektaklu Skansenu Teatralnego „III Furie” w opracowaniu literackim Magdy Fertacz oraz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na podstawie „Dzidzi” Sylwii Chutnik oraz na motywach „Egzekutora” Stefana Dąmbskiego.
Spektakl podejmuje dialog z megalomanią, martyrologią, kultem bohaterów, próbuje uporać się z dziedzictwem historii oraz z mechanizmami manipulacji historią i współczesnością. Spektakl mimo swej delikatnej i prostej poetyki, zbudowanej dzięki muzyce skomponowanej przez Jakuba Woźniaka oraz prostej inscenizacji, porusza momentami brutalną prawdę, podawaną często mocnym, soczystym językiem.
Występują: Ewa Jachczyk, Iza Jarczyk, Dorota Garczarek, Natalia Gilicka, Małgorzata Kościelniak, Ada Kozak, Dorota Marciniak, Małgorzata Wasilewska. Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec, muzyka: Jakub Woźniak

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w CkiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku