Akcje w wakacje

Gminy Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do swoich filii na cykl Akcji Letnich skierowanych do dzieci od 7 do 12 roku życia. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 9:00 do 14:00. W każdym z miejsc zaproponujemy inny program, spotkamy się z niesamowitymi instruktorami, którzy zabiorą nas w świat swoich fascynacji.

W dniach od 24 do 28 czerwca zapraszamy do Klubu Jutrzenka w Kicinie na spotkanie z Konradem Rogińskim i instrumentami z całego świata. Multiinstrumentalista, kompozytor, alchemik dźwięku –  zapozna  uczestników z instrumentami, nauczy grać na bębnach i pomoże stworzyć własny instrument. Na początek prowadzący opowie o instrumentach z całego świata, pokazując je i grając na nich. Oczywiście już ta opowieść będzie interaktywna, czyli uczestnicy będą próbowali również coś zagrać, opowiedzieć o swoich doświadczeniach z instrumentami, muzyką, itp. Następnie rozpoczną się zajęcia praktyczne, czyli warsztaty gry na bębnach. Kolejnym etapem tych warsztatów będzie samodzielne wykonywanie instrumentów: tzw. japonki, fletnie pana, shekere (grzechotki), churingi, didgeridoo i inne. Ostatniego dnia grupa będzie grała na instrumentach, które wykonała wraz z bębnami i innymi instrumentami przywiezionymi przez prowadzącego.

 

Od 1 do 5 lipca zapraszamy do Klubu Kogucik w Potaszach na wakacje z Harrym Potterem. W czasie warsztatów dzieci z pomocą animatorów będą przygotowywać dla siebie swoje wyjątkowe magiczne różdżki, peleryny, „latające miotły”. Gdy już atrybuty będą gotowe uczestnicy zajęć przejdą do gier i zabaw w terenie. Oczywiście zabawy będą ściśle powiązane z przygodami Harrego Pottera: będą przygotowywać magiczne eliksiry, grać w quiditcha, rozwiązywać zagadki związane z fabułą książki. Na zakończenie każdy otrzyma dyplom magicznych umiejętności.

 

Od 8 do 12 lipca zaprosimy do Klubu Iskra w Promnicach na cykl zajęć W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch. Każdy dzień składał się będzie z trzech części: warsztatowo-kulinarnej, merytoryczno-naukowej oraz sportowo-ruchowej.
1 dzień : Przygotowywanie zdrowych kanapek , Quizy zagadki i rebusy o ekologii , gry i zabawy animacyjne ( tak na początek by dzieci się poznały i zaprzyjaźniły z prowadzącymi).
2 dzień : Przygotowywanie owocowych sałatek , mini olimpiada wiedzy o bajkach , starodawne gry i zabawy.
3 dzień : Przygotowywanie własnych ręcznie robionych lodów, wycieczka poznawcza po okolicy i robienie zielnika, Gry i zabawy drużynowe.
4 dzień : Przygotowywanie zdrowych koktajli, zabawny wykład i zadania z wiedzy o ciele, olimpiada sportów dziwnych ( dziwne , nietypowe konkurencje ruchowo zręcznościowe).
5 dzień : Przygotowywanie słodkości (muffinki lub ciastka) , zabawna lekcja historii wraz z krótkimi scenkami i zadaniami, finał : zabawy , wata, popcorn i balony za cały tydzień wspólnej zabawy


Koszt pięciodniowych zajęć wynosi 100,00 zł. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 61 652 60 30 lub mailowo sekretariat@gok-sokol.pl.
Liczba miejsc ograniczona!