Kino za trzy zeta - debiuty

GOK Sokół zaprasza na kolejną odsłonę filmów krótkometrażowych. Filmy, które będziemy prezentować to spotkania z największymi talentami młodego kina, które są nagradzane na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach. Młodzi reżyserzy do swoich pierwszych debiutów filmowych zapraszają znanych i lubianych aktorów. Na każdym seansie będziemy prezentować dwa krótkie filmy, dwa różne światy i całą paleta emocji. Nie zabraknie okazji do wzruszeń, śmiechu i refleksji. Z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

9 maja o godzinie 19:00 zaprosimy na:

Niekoniecznie o Jędrzeju reż. Olga Kałagate

Film opowiada historie, która w ciepły, humorystyczny sposób, próbuje opowiedzieć o relacji dwójki kochających się osób i tym co w życiu najtrudniejsze.

Barbara, nie umie pozbierać się po śmierci ukochanego męża. Żyje z dnia na dzień, w mieszkaniu pełnym jego rzeczy. Jej jedynym towarzystwem jest córka oraz niesforny pies. Sytuacja zmienia się diametralnie gdy pewnego dnia, jak gdyby nigdy nic, do domu powraca zmarły mąż.

Obsada: Aleksandra Konieczna; Marek Kalita: Martyna Peszko; Danuta Lewandowska; pies Zoe

Mleczny brat reż. Vahram Mkhitaryan

Historia 10-letniego Seto, który żyje w małej wiosce ze swoją rodziną. Chłopiec marzy o rodzeństwie, które wkrótce ma przyjść na świat. Aby moment ten nadszedł jak najszybciej, Seto zawiązuje na gałęziach drzewa białe chusteczki. Niestety nowonarodzone niemowlę umiera. Jego miejsce w rodzinie wypełnia mały baranek, karmiony piersią przez matkę Seto.

 

Czas trwania seansów to 60 minut. Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.