Wystawa Joanny Marglarczyk -Kreską Asi

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na niezwykłą wystawę prac pani Joanny Marglarczyk, która od dwóch lat jest mieszkanką naszej gminy.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 18:00. Wystawa będzie można oglądać do 5 maja.

Rysunki prezentowane na wystawie to ironiczny komentarz rzeczywistości. Balans między beztroską świata dziecięcego, a absurdem wielkiego świata dorosłych, który swój początek miał jeszcze w czasach studenckich. To również chęć przedstawienia się lokalnej społeczności w nowym miejscu zamieszkania.
Od wielu lat częstym bodźcem do aktywności twórczej jest dla artystki plama. Im bardziej przypadkowa, tym lepsza. Staje się pretekstem dla linii. Część rysunków zostaje wzbogacona o komentarz słowny. Często autoironiczne opowieści zostają skondensowane do rozmiarów miniatury, mają przez to pamiętnikowy charakter. Ostatnio jedynym miejscem prezentacji tych prac była wirtualna przestrzeń. Projekt KRESKĄ ASI – blog ilustracyjny działa od kilku lat na facebooku oraz w blogosferze (FB:@kreskaasi