Cały Poznań Ukulele - warsztaty i koncert

Już 10 maja GOK Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert Tomasza Grdenia, podczas którego będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki swingowej, który poprzedzony będzie warsztatami ukulele. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 (wejściówki można odebrać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w CKiR w Koziegłowach), a warsztaty o godzinie 17:00. Oczywiście na warsztaty należy się zapisać, gdyż przyjąć możemy ograniczoną liczbę osób.
Minimalny wiek uczestników to 12 lat.
​Zapisy przyjmujemy mailowo na adres sekretariat@gok-sokol.pl.

Zarówno koncert jak i warsztaty są dla uczestników bezpłatne.

Ukulele przeżywa obecnie swój renesans. Ten niewielki, pogodny, czterostrunowy instrument od razu wzbudza uśmiech i radość na twarzach wszystkich z nim obcujących, zarówno dzieci i dorosłych, co powoduje że nauka gry na nim jest bardzo prosta. Przyjemność z muzykowania na ukulele sprawia, że każdy w łatwy sposób może rozpocząć muzyczną przygodę. Aktualnie coraz więcej wykonawców po niego sięga w związku z czym można śmiało stwierdzić, że panuje moda na wykorzystywanie go w swojej twórczości - wystarczy wspomnieć Julię Pietruchę czy Andrzeja Krzywego z De Mono.

Potencjał tego instrumentu jest wyjątkowy, jego konstrukcja i niewielkie wymiary (oraz niska cena podstawowych modeli) sprawiają, że staje się on powoli naturalnym pierwszym instrumentem dla wielu osób. Dzięki Festiwalowi Cały Poznań Ukulele oraz wykonawcom z naszego regionu, Wielkopolska staje się głównym ośrodkiem popularyzacji tego instrumentu w naszym kraju. Obecnie jest tu najwięcej aktywnych ukulelistów, którzy regularnie koncertują w całej Polsce, a także za granicą. Istnieje też bardzo duże grono amatorów, którzy dysponując własnym instrumentem spotykają się na warsztatach i wspólnym muzykowaniu. W związku z tym naturalnym efektem było powstanie inicjatywy pod nazwą Cały Poznań Ukulele – wyjątkowego przedsięwzięcia na kulturalnej mapie Polski i Europy. Jako jeden z niewielu, ten festiwal łączy w sposób bardzo bezpośredni wykonawców i odbiorców, pozwalając uczestnikom poczuć się częścią wydarzenia artystycznego w sposób niespotykany do tej pory. Festiwal rozwija się bardzo szybko i podczas tegorocznej edycji organizatorzy postanowili wyjść dalej w Wielkopolskę, dzięki czemu jeszcze większa ilość osób będzie mogła obcować z tym najwspanialszym z instrumentów. W maju bieżącego roku w ramach działań okołofestiwalowych ukuleliści (wykonawcy i nauczyciele) odwiedzą okoliczne miejscowości i będą w nich promować ukulele jak i samą imprezę. W tej sytuacji nie mogło zabraknąć na festiwalowej mapie jednego z najważniejszych podpoznańskich ośrodków kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku. W ramach promocji festiwalu pojawi się Tomasz Grdeń - poznański śpiewający kontrabasista, od ponad 10 lat zauroczony ukulele. Tomasz Grdeń swoim entuzjazmem do "małej gitarki" stara się kolejny już rok podzielić z rosnącą grupą sympatyków instrumentu. Od lat prowadzi warsztaty gry na ukulele, dzięki którym już setki Wielkopolan i nie tylko zaczęło muzykować. W Czerwonaku będzie przygotowany na poprowadzenie warsztatów dla 30 osób. Organizatorzy zapewnią instrumenty dla uczestników, a Tomasz Grdeń nauczy ich błyskawicznie podstaw wspólnego muzykowania. Ukulelowa impreza w Czerwonaku będzie wstępem do wielkiego muzycznego święta na początku czerwca w Poznaniu – festiwalu Cały Poznań Ukulele.

Szczegółowe informacje na stronie www.calypoznanukulele.pl