Układ Zamknięty, wystawa malarstwa Marii Gowarzewskiej

Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” zaprasza 6 listopada o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach  na niezwykłą  wystawę malarstwa Marii Gowarzewskiej. 

Maria Gowarzewska to grafik, malarka i animator kultury i sztuki. Studiowała na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Zrobiła podyplomową specjalizację kierunkową - grafika warsztatowa w pracowni prof. Andrzeja Bajasa we Wrocławiu. Wystawiała w różnych miejscach w Polsce oraz m. in. w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii.

Wystawa to cykl płócien tworzących jeden panoramiczny obraz. Kolekcja jest pewnym osobistym ciągiem, nieprzerwanym kołem zataczającym coraz to nowe kręgi. Jest właściwie jednym obrazem, który można odczytywać bez przerwy jak panoramę, jednak każda z części stanowi jednocześnie samoistny byt, może istnieć sama dla siebie, mimo iż jest częścią całości. Każda  z części układu jest dla artystki osobistym przeżyciem, kartką z pamiętnika, która pokazuje to kim jest i co (kto) jest dla miej ważny. Nieprzypadkowo nazwała ten cykl "Układem zamkniętym", tytuł jest niejednoznaczny, a każde ze znaczeń jakie przychodzą  do głowy pasuje do niego, są uzupełnieniem tego co chciałaby powiedzieć czy też dopowiedzieć, jeśli jest to oczywiście konieczne. Autorka prac sama jest zwolennikiem niedopowiedzeń i pozostawienia odbiorcy pola dla własnych poszukiwań i wejścia w świat swojej wyobraźni, fantazji, czasem iluzji...

Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada.