Czerwonackie Papierowe Lato - Finał Projektu

W sobotę 29  września w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach nastąpi finał projektu Czerwonackie Papierowe Lato.

Rozpoczynamy o godzinie 12:00 zapraszając najmłodszych widzów na spektakl Teatru Atofri „Pan Satie”.
W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się z brzmieniem preparowanego pianina, ponieważ Pan Satie jest Dźwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 1 do 6 lat. Czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawa.
Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w GOK Sokół oraz CKiR w Koziegłowach

O godzinie 15:00 nastąpi otwarcie wystawy prac plastycznych z papieru oraz fotografii powstałych podczas trwania projektu. Powstawały one w trakcie warsztatów w czasie Dni Gminy, podczas Akcji Letnich przeprowadzanych w GOK Sokół i filiach, podczas działań prowadzonych u partnerów projektu czyli Warsztatów Terapii Zajęciowej w Owińskach.

Od 15:30 wydarzeniom towarzyszyć będą warsztaty nawiązujące do sięgających XVI wieku tradycji papierniczych Czerwonaka. Zarówno starsi i jak i młodsi uczestnicy  będą mogli zapoznać się z tradycyjną techniką druku na zrekonstruowanej przez Tadeusza Grajpla z Pracowni Badań i Edukacji Historycznej prasie drukarskiej Gutenberga. Można będzie obejrzeć imponującą kolekcję kilkuset klocków drzeworytniczych odtwarzających ilustracje ze średniowiecznych i renesansowych ksiąg, wysłuchać ciekawej opowieści, wziąć udział w warsztatach druku na papierze czerpanym. Będzie można także własnoręcznie zrobić i udekorować kartkę papieru metodą tradycyjnego czerpania podczas warsztatu prowadzonego przez Fundację Nasze Podwórko.

Na zakończenie projektu, o godzinie 17:00 zaprezentowana zostanie premiera spektaklu „Nosorożec” wg Eugena Ionesco, przygotowana w ramach naszego projektu przez integracyjną grupę teatralną w Zakładzie Opiekuńczo -Leczniczym w Owińskach. Reżyserem spektaklu jest pani Maria Ledemann, która zaraziła uczestników swoją pasją do teatru, a wszechobecny w naszym projekcie papier wykorzystała jako element scenografii. Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych.

Prosimy o odbieranie bezpłatnych wejściówek w siedzibie GOK Sokół oraz w CKiR w Koziegłowach.
Projekt jest dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.