Artystyczne Akcje Letnie - Czerwonackie Papierowe Lato

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach wakacyjnej Akcji Letniej w GOK Sokół i filiach. Akcje są częścią projektu Czerwonackie Papierowe Lato realizowanego przez GOK Sokół w partnerstwie z Fundacją Nasze Podwórko, Zakładem Opiekuńczo Leczniczym w Owińskach, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Owińskach oraz Fabryką Papieru w Czerwonaku. Koncepcja Czerwonackiego Papierowego Lata nawiązuje do sięgających połowy XVI wieku tradycji papierniczych Czerwonaka. GOK Sokół oraz Fundacja Nasze Podwórko promują tę tradycję m.in podczas organizowanych co roku warsztatów czerpania papieru. W tym roku uczyniliśmy papier motywem przewodnim letnich warsztatów plastycznych, teatralnych i rękodzielniczych adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do rodzin z dziećmi, dorosłych, seniorów oraz do osób z niepełnosprawnościami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

W Klubie Kogucik w Potaszach zajęcia odbędą się w dniach od 16 do 20 lipca w godzinach od 10:00 do 13:30). Warsztat skierowany będzie do dzieci w wieku od 7 do 10 lat oraz dorosłych.

Punktem spajającym całość będzie oczywiście warsztat czerpania papieru. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się skąd pochodzi papier, jaka jest jego historia, do czego jest używany oraz jaką rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. Ponadto uczestnicy wykonają swój własny papier, który zostanie wykorzystany w późniejszych zajęciach.

Natalia Gilicka wraz z uczestniczącymi w zajęciach dziećmi i ich opiekunami podejmie temat teatru kamishibai czyli teatru obrazkowego, którego głównym tworzywem jest karton. Dzieci namalują karty ze stworzoną przez siebie opowieścią. Wykreują również postacie, które staną się bohaterami przedstawienia i wykonają je z masy papierowej i różnych rodzajów papieru. Bedą tworzyć maski z masy papierowej i stroje z bibuły i papieru.

Na zajęcia obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy zbieramy osobiście (w siedzibie GOK Sokół) lub telefonicznie pod numerem 61 652 60 30 w godzinach od 9:00 do 15:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.