Artystyczne Akcje Letnie - Czerwonackie Papierowe Lato

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach wakacyjnej Akcji Letniej w GOK Sokół i filiach. Akcje są częścią projektu Czerwonackie Papierowe Lato realizowanego przez GOK Sokół w partnerstwie z Fundacją Nasze Podwórko, Zakładem Opiekuńczo Leczniczym w Owińskach, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Owińskach oraz Fabryką Papieru w Czerwonaku. Koncepcja Czerwonackiego Papierowego Lata nawiązuje do sięgających połowy XVI wieku tradycji papierniczych Czerwonaka. GOK Sokół oraz Fundacja Nasze Podwórko promują tę tradycję m.in podczas organizowanych co roku warsztatów czerpania papieru. W tym roku uczyniliśmy papier motywem przewodnim letnich warsztatów plastycznych, teatralnych i rękodzielniczych adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do rodzin z dziećmi, dorosłych, seniorów oraz do osób z niepełnosprawnościami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

Do Klubu Iskra w Promnicach zaprosimy od 23 do 27 lipca w godzinach od 10:00 do 13:00. W tym miejscu odbędą się zajęcia wielopokoleniowe, adresowane do dzieci i ich opiekunów, do osób dorosłych i seniorów. Uczestnicy zajęć podczas warsztatów papierniczych wyczerpią własne kartki, z których w następnych dniach przygotują książkę artystyczną lub list artystyczny. Kartki powstaną z różnych rodzajów mas papierniczych, które przygotujemy dodając mielone rośliny, np. miętę, barwiąc je i dekorując. Zadbamy też o zróżnicowanie faktury papieru i różne efekty specjalne, takie jak dwu kolorowość czy zatapianie różnych kształtów w masie papierowej. Na papierze tym postaramy się także wykonać artystyczne listy. Ponadto w programie formy przestrzenne z papieru: ogrody z papieru wykorzystujące origami i wiklinę papierową, collage, quilling. Zajęcia prowadzi Joanna Synowiec, która będzie otwarta na sugestie uczestników, którzy być może mają własne doświadczenia z artystycznym wykorzystaniem papieru.

Na zajęcia obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy zbieramy osobiście (w siedzibie GOK Sokół) lub telefonicznie pod numerem 61 652 60 30 w godzinach od 9:00 do 15:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.