Artystyczne Akcje Letnie - Czerwonackie Papierowe Lato

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach wakacyjnej Akcji Letniej w GOK Sokół i filiach. Akcje są częścią projektu Czerwonackie Papierowe Lato realizowanego przez GOK Sokół w partnerstwie z Fundacją Nasze Podwórko, Zakładem Opiekuńczo Leczniczym w Owińskach, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Owińskach oraz Fabryką Papieru w Czerwonaku. Koncepcja Czerwonackiego Papierowego Lata nawiązuje do sięgających połowy XVI wieku tradycji papierniczych Czerwonaka. GOK Sokół oraz Fundacja Nasze Podwórko promują tę tradycję m.in podczas organizowanych co roku warsztatów czerpania papieru. W tym roku uczyniliśmy papier motywem przewodnim letnich warsztatów plastycznych, teatralnych i rękodzielniczych adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do rodzin z dziećmi, dorosłych, seniorów oraz do osób z niepełnosprawnościami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

W GOK Sokół w Czerwonaku warsztaty potrwają od 9 do 13 lipca w godzinach od 10.00 do 13:30. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 8 do 11 roku życia.

Punktem spajającym całość będzie oczywiście warsztat czerpania papieru. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się skąd pochodzi papier, jaka jest jego historia, do czego jest używany oraz jaką rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. Ponadto uczestnicy wykonają swój własny papier, który zostanie wykorzystany w późniejszych zajęciach, które w GOK Sokół poprowadzi Joanna Synowiec. Warsztatowicze stworzą książkę artystyczną. Poznają technikę malowania papierem, wycinankę, kolaż i origami. Zapoznając się z podstawami introligatorstwa stworzą miękką oprawę książki – szkicownika łączonego przy zastosowaniu szycia uniwersalnego. Poznają rodzaje, właściwości i cechy papieru oraz zasady pracy z tym materiałem.

Na zajęcia obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy zbieramy osobiście (w siedzibie GOK Sokół) lub telefonicznie pod numerem 61 652 60 30 w godzinach od 9:00 do 15:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny