WYSTAWA PUDEŁEK PO ZAPAŁKACH.

6 marca o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandry Ziętek, która przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

Pani Aleksandra  " Oleńka" ur.12.01.1928r  - zm. 4.11.2016r. Była szóstym , z  jedenaściorga, dzieckiem Wiktorii i Romana Kortów. Rodzina Kortów, w latach dwudziestych ubiegłego wieku, osiedliła się w Czerwonaku  na tzw. "górce " w ówczesnym Czerwonczynie, obecnie ul. Zielona i wrosła w jego krajobraz. Tak trwa do dzisiaj. Kolejne pokolenia - następcy małżonków Romana i Wiktorii Kortów -- nadal zamieszkują w Czerwonaku lub jego okolice.

Aleksandra Ziętek była osobą pracowitą, radosną i pełną pasji, a największą Jej pasją było kolekcjonowanie pudełek z zapałkami z różnych stron świata. Swoją " namiętnością" zarażała innych otrzymując drobne prezenty w postaci pudełek zapałek. Zebrana kolekcja jest efektem Jej długotrwałej i pięknej pasji. Niech wystawa ta będzie ukłonem w stronę Kolekcjonerki dla Jej  upamiętnienia.