Koncert zespołu folkowego Borduna

Gminny Ośrodek Kultury Sokół,  Stowarzyszenie Lokalna Grupa DziałaniaTrakt Piastów" oraz Gmina Czerwonak zapraszają 8 grudnia na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na charyzmatyczny koncert zespołu Borduna.
Zespół gościmy w Polsce, dzięki wsparciu unijnemu, pochodzącemu ze środków "Rieska-Leader", w ramach projektu promującego lokalną muzykę ludową.  W programie znajdzie się fińska muzyka biesiadna, balladowa oraz kolędy.

Borduna jest zespołem założonym w 2012 roku, grającym fińską i nordycką muzykę ludową. Zespół jest prowadzony przez Juha-Matti Kurra, folklorystę z Haapavesi, który zajmuje się również adaptacjami piosenek.  Tworzą go  muzycy z miejscowości Ylivieska i Alavieska. Koncertowali w całej Finladii, na Festiwalu Muzycznym im. Kaustinena i Festiwalu Muzyki Ludowej Haapavesi. W tym roku zespół wydał swoją pierwszą płytę, na której znalazły się dawne melodie fińskie z regionu, z którego pochodzi zespół.

Bezpłatne wejściówki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 w sekretariacie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.