Turniej Tańca Dance Hall or Die

Szkoła Tańca Born To Dance, Fun Fabryka oraz Gminny Ośrodek Kultury Sokół zapraszają 18 listopada do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na Międzynarodowy Turniej Tańca Dancehall ‘’DANCEHALL OR DIE”. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży.

Zapraszamy publiczność na wspaniałe widowisko taneczne uczestników z różnych obszarów Polski i zagranicy. Jego celem jest konfrontacja dorobku artystycznego tancerzy z całego świata, rozwój ich umiejętności tanecznych oraz popularyzacja kultury dancehall. Turniej daje możliwość zaprezentowania publiczności, że kultura dancehall stanowi pozytywną, zdrową formę spędzania czasu wolnego.
Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach - dancehall solo,  formacje, a w finałach będą rywalizować w prezentacjach tanecznych do muzyki własnej, puszczanej przez DJ’a, co gwarantuje emocjonujące widowisko. Atutem turnieju jest międzynarodowy skład sędziowski, wysokość nagród i ranga zawodów. Poprzednia edycja turnieju odniosła ogromny sukces - zgromadziła 200. tancerzy z całego świata, co świadczy o wysokim prestiżu i rosnącej popularności zawodów.  Jest to jedna z  największych tego typu imprez w Polsce.

DANCEHALL OR DIE to piąta edycja zawodów tanecznych, które powstały w ramach cyklu międzynarodowych warsztatów tańca dancehall o tej samej nazwie. Dziesięć edycji warsztatów z gwiazdami parkietu z polski i zagranicy pokazały jak wielkie jest zainteresowanie stylem i kulturą dancehall w Polsce. Popularność warsztatów gwarantuje sukces zawodów, na każdej edycji organizator gościł min. 100 profesjonalnych tancerzy i instruktorów z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają także na warsztaty tańca, które poprowadzą Camron One Shot i Aleksandra Pierożyńska.

Camron One Shot : Urodził się w Paryżu we Francji, jego rodzice pochodzą z Haiti.
Zaczął tańczyć, gdy miał 5 lat. Bardzo szybko został uznany za tancerza ,a jego  styl łączy Jamaican Dancehall & Musicality. Camron co tydzień podróżuje po świecie, aby pokazać swój taniec i styl, podczas warsztatów, w Anglii, Francji, Gujanie, Brazylii, Rosji, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Włoszech, Rumunii, Ukrainie. Jest obecnie najbardziej popularny w Europie i znanym nauczycielem dancehallu. Zna podstawowe kroki jamajskie i pokazuje ludziom podstawowe kroki  z Jamajki  Stworzył także własne kroki dancehall. Tańczył dla: Elephant Man, Mr.Vegas, Kat Deluna, Brick and Lace, Admirał T, Krys, pułkownik Reyel, David Guetta. Poprowadzi on jeden warsztat, 90 minut

Aleksandra Pierożyńska od 8 roku życia szkoliła się w różnych stylach tanecznych: hip hop, balet, jazz, contemporary i wiele innych. Dzięki temu posiada wszechstronną wiedzę na temat tańca i wykorzystuje ją w nauczaniu innych. Przez wiele lat zasilała skład ekipy Bejzik (SDA) która odnosiła wiele nagród. Od 15 roku życia, cała jej uwaga skupiła się na dancehallu i ragga jam. Z wielką pasją zaczęła brać udział w zajęciach i warsztatach. Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu już w wieku 16 lat zaczęła prowadzić regularne zajęcia i od tego czasu wciąż zaraża swoją pasją i energią. Poprowadzi jedną grupę warsztatową, 90 minut

Cena warsztatów: 1 zajęcia (1,5h) – 85,00 zł, 2 zajęcia (3h) – 170,00 zł. Zapisy mailowo na adres dancehallordie@funfabryka.pl – podajemy imię, nazwisko, numer kontaktowy i wybrane zajęcia.

PLAN WARSZTÓW I POKAZÓW

10:00 - 11:30 warsztat Aleksandry Pierożyńskiej
11:45 - 13:15 warsztat Camron’a One Shot
15:00 rejestracja uczestników turnieju
15:30 rozpoczęcie Turnieju Tańca
17.30 zakończenie bloku I dzieci
18.00 rozpoczęcie bloku II młodzież/dorośli
21:00 zakończenie

Bilety na turniej w cenie 15 zł dostępne są w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.