Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

X Noc Kościołów Drewniamych i Międzynarodowy Dzień Muzyki 2017 już 30 września.
Wyjątkowe koncerty odbęda się w Uzarzewie i Owińskach.

W sobotę 30 września w ramach X Nocy Kościołów i Międzynarodowego Dnia Muzyki 2017 czeka nas wyjątkowe muzyczne święto. Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” i gminami Czerwonak oraz Swarzędz organizują dwa niezwykłe koncerty.
Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 17.30 w drewnianym kościele św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Wystąpi tam Chór z parafii Matki Bożej Różańcowej w Zielińcu pod dyr. Doroty Czerwińskiej. Członkowie chóru bardzo lubią spotykać się i śpiewać, a swoją pasją i żywiołowością zarażają słuchaczy. Często słyszeli, że „śpiewają duszą”. W swoim repertuarze mają utwory muzyki religijnej od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie.
Na 15 minut przed koncertem będzie można zwiedzić drewnianą świątynię w towarzystwie przewodnika – regionalisty.

O godzinie 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Owińskach wystąpi Grażyna Łobaszewska z Zespołem. Jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek powraca w świetnej wokalnej formie i z nowym projektem. Razem z formacją Ajagore wydała właśnie album „Sklejam się”, będący połączeniem nowoczesnych, różnorodnych stylistycznie brzmień ze znakomitymi, poetyckimi tekstami. 30 września będzie z pewnością niepowtarzalną okazją, aby spotkać się z artystami w Owińskach.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Bezpłatny autokar, który kursował będzie zgodnie z harmonogramem koncertów:
godz. 16.40 – odjazd z parkingu przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku
(Trasa: Czerwonak – Uzarzewo – Owińska – Czerwonak)
godz. 16.50 – odjazd z parkingu przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu, naprzeciwko kościoła św. Marcina Biskupa. (Trasa: Swarzędz – Uzarzewo – Owińska – Swarzędz)

Powrót autokarów do miejsca startu po obu koncertach.