Premiera Teatru Tańca Fleks Step

Tancerz, -owi, -om premiera spektaklu Teatru Tańca Flexstep
godz. 19:00 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Obowiązują bezpłatne wejściówki

Piękno, lekkość, pragnienie, marzenie, lekkoduch, oderwany od rzeczywistości artysta… tancerz – czy rzeczywiście? Jak jest postrzegany, jak funkcjonuje, jak łączy życie codzienne ze sztuką? Jak odbiera go społeczeństwo, jak publiczność? Jak mocno i czy w ogóle jest ograniczony stereotypami? Jakie bariery spotyka na swojej drodze? Czy widz ma świadomość jak wygląda jego praca i życie codzienne? Kreacja jest bardzo wymagająca fizycznie i emocjonalnie, zawód tancerza bardzo trudny, a czy daje możliwość, żeby zająć się tylko sztuką? Może jest pasją, którą można realizować pozazawodowo? Czym jest dla tancerza kreacja sceniczna, jak wygląda praca, ile w postaci prawdy, a ile sztuczności i elementów narzuconych?

Te pytania to punkt wyjścia do dyskusji o sytuacji tancerza, a w jego kontekście artysty generalnie. Teatr Tańca Fleks Step z Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku jak zwykle stawia generalne pytania o człowieka, a potem filtruje je przez swoje doświadczenia.

Choreografia: Ewa Sobiak, zespół. Muzyka: collage. Tańczą: Justyna Duda, Grzegorz Garcorz, Łukasz Jarzembowski, Agata Judkowiak, Maria Stefańska, Joanna Szalbierz-Kędzierska, Patrycja Trzynoga, Anna Żabińska.