Dni Gminy Czerwonak

19 czerwca
zakończenie sezonu pracowni teatralnych i plastycznych GOK Sokół
godz. 17:30 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

obowiązują bezpłatne wejściówki

W trakcie pokazu zaprezentują się dziecięce grupy teatralne pracujące w naszym Ośrodku. Grupa starsza z Czerwonaka zaprezentuje małą formę pod tytułem "Alicja?" na podstawie "Alicji w Krainie Czarow" i "Alicji po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla. Grupa młodsza z Koziegłów pokaże małą formę pod tytułem "Opowieść o Kropli Wody"  na podstawie opowiadania Marii Terlikowskiej z 1965 r. pt. "Przygody kropli wody". Obie grupy pracują pod kierunkiem Krzysztofa Dziemiana.

 

Po pokazie teatralnym zapraszamy na wystawę prac z pracowni plastycznych działających przy naszym Ośrodku pod opieką Małgorzaty Fabian, Olgi Krause-Matelskiej, oraz Joanny Synowiec. Wystawa zaprezentuje w jednym miejscu prace dzieci młodzieży, dorosłych i seniorów uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Ośrodek. Prace wykonane różnymi technikami w różnych formatach. Malarstwo, rysunek, grafika, ceramika, rekodzieło i techniki mieszane, autorstwa stukilkudziesieciu osób związanych z pracowniami GOK Sokół w Czerwonaku, Klubie Jutrzenka w Kicinie, Klubie Kogucik w Potaszach, CKiR w Koziegłowach, pracowanią tkactwa Karoliny Nowaczyk , oraz pracowniami działajacymi przy Klubach Seniora w Czerwonaku i Owińskach.

 

23 czerwca
Przeklęte premiera spektaklu zespołu Skansen Teatralny
godz. 19:00 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Obowiązują bezpłatne wejściówki

Spektakl na podstawie powieści „Królowe przeklęte” Cristiny Morató prezentujący różne oblicza kobiet - władczynię, morderczynie, matkę, córkę, artystkę. Twórczynie spektaklu starają się pokazać królowe od bardziej ludzkiej strony – tej, o której czasem milczy oficjalna historia. „Nikogo nie skrzywdziłam prócz siebie. Ja, która miałam obsesję na punkcie wolności, nakładam kajdany na swoje życie – nigdy sama, nigdy wolna. Żyję w świecie, który musiałam podzielić na dwie części – publiczną i prywatną. Odgrywam komedię.”

W spektaklu wystąpią: Joanna Ciecierska, Dorota Garczarek, Ewa Jachczyk, Izabella Jarczyk, Joanna Knobel, Dorota Marciniak, Małgorzata Kościelniak, Ada Kozak, Katarzyna Prądzyńska. Inscenizacja i reżyseria Anna Rozmianiec.

 

24 czerwca
impreza plenerowa na terenie stanicy Akwen Marina w Czerwonaku

W programie Piknik Motocyklowy, prezentacje taneczne oraz strefa pasji, czyli wiele warsztatów organizowanych przez instytucje gminne, stowarzyszenia oraz mieszkańców. GOK Sokół zaprosi na warsztaty, na których czeka mnóstwo przygód. Stworzymy magiczny pociąg, którego pomalowane wagony w przyszłości służyć będą jako część placu zabaw w każdej naszej filii. Tym magicznym pociągiem przeniesiemy się do Miasteczka Mamoko, ale aby to zrobić będziemy musieli mieć bilet. Bilet o specjalnym przeznaczeniu (na nim zbierane będą punkty za wykonanie poszczególnych zadań) będzie można nabyć w plenerowej wytwórni papieru czerpanego. Zadania do wykonania to między innymi układanie mamokowych puzzli, poszukiwania w terenie zagubionym przedmiotów. Za entuzjastyczne wypełnienie wszystkie zadań będzie czekała nagroda, z której ucieszy się każdy mały poszukiwacz.

Na zakończenie wieczoru zaprosimy wszystkich mieszkańców na koncert Anny Wyszkoni.

Program

15:00 start parady motocyklowej Jaromira Korty
15:00 – 18:00 strefa pasji:

 • GOK Sokół- warsztaty papieru czerpanego, Miasteczko Mamoko, artystyczne warsztaty z budowania pociągu,
 • Gmina Czerwonak i Wioska Fińska – warsztaty i stoisko promocyjne,
 • Gminna Biblioteka Publiczna - warsztaty dla dzieci,
 • Kluby Seniora - gry planszowe dla każdego,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej – warsztaty i sprzedaż rękodzieła,
 • Go4Robot – warsztaty dla dzieci i młodzieży z budowania robotów z klocków,
 • Pracownia Edukacyjna Wiatrak – odkrywanie świata kolorowych roztworów, tańczących cząsteczek i niewidzialnych atomów, warsztaty związane z eksperymentami z chemii i fizyki,
 • Multi Talent Star Norbert Ogoniak - warsztaty cyrkowe czyli świetna zabawa, nauka i rozwijanie swoich umiejętności,
 • Stowarzyszenie Twórcze Mamy – warsztaty artystyczne dla najmłodszych,
 • konkursy motocyklowe dla dzieci i dorosłych,
 • Grzegorz Napierała, który jeździ w maratonach rowerowych poprowadzi mini servis rowerowy,
 • Zofia Grylewicz-Biskupska poprowadzi warsztaty z makramy
 • Renata Rychlicka Benyamin, artysta grafik, poprowadzi warsztaty plastyczne,
 • Bogusława Felczak pasjonatka wszelakich robótek ręcznych zaproponuje warsztaty szycia
 • Krystyna Laskowska-Dzięciołowska, instruktorka rękodzieła zaprosi na warsztaty rattanowe
 • Karolina Nowaczyk poprowadzi plenerowe warsztaty tkackie,
 • Marek Lapis – warsztaty fotograficzne pt.” W obiektywie”.

18:00 pokaz pracowni baletowej dla najmłodszych z GOK Sokół oraz Anna Beker Jazz Dance Studio
19:00 uroczyste wręczenie nagród Gminy Czerwonak
19:30 koncert zespołu Supermenki
21:00 koncert Anny Wyszkoni

wstęp wolny

 

26 czerwca
Tancerz, -owi, -om premiera spektaklu Teatru Tańca Flexstep
godz. 19:00 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Obowiązują bezpłatne wejściówki

Piękno, lekkość, pragnienie, marzenie, lekkoduch, oderwany od rzeczywistości artysta… tancerz – czy rzeczywiście? Jak jest postrzegany, jak funkcjonuje, jak łączy życie codzienne ze sztuką? Jak odbiera go społeczeństwo, jak publiczność? Jak mocno i czy w ogóle jest ograniczony stereotypami? Jakie bariery spotyka na swojej drodze? Czy widz ma świadomość jak wygląda jego praca i życie codzienne? Kreacja jest bardzo wymagająca fizycznie i emocjonalnie, zawód tancerza bardzo trudny, a czy daje możliwość, żeby zająć się tylko sztuką? Może jest pasją, którą można realizować pozazawodowo? Czym jest dla tancerza kreacja sceniczna, jak wygląda praca, ile w postaci prawdy, a ile sztuczności i elementów narzuconych?

Te pytania to punkt wyjścia do dyskusji o sytuacji tancerza, a w jego kontekście artysty generalnie. Teatr Tańca Fleks Step z Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku jak zwykle stawia generalne pytania o człowieka, a potem filtruje je przez swoje doświadczenia.

Choreografia: Ewa Sobiak, zespół. Muzyka: collage. Tańczą: Justyna Duda, Grzegorz Garcorz, Łukasz Jarzembowski, Agata Judkowiak, Maria Stefańska, Joanna Szalbierz-Kędzierska, Patrycja Trzynoga, Anna Żabińska.

 

Organizatorem Dni Gminy Czerwonak jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół. Organizatorem pikniku Motocyklowego jest Jaromir Korta. Uczestnikami i współtwórcami Strefy Pasji są instytucje, organizacje oraz mieszkańcy Gminy Czerwonak.
Mecenas: Gmina Czerwonak.
Patronat medialny: I Wiesz Więcej.