Kejtry Małego Kolberga

Zapraszamy od poniedziałku 24.lipca do piątku 28.lipca w godzinach od 10:00 – 13:00 do Klubu Kogucik w Potaszach na bezpłatną akcję plastyczno-społeczną „Kejtry małego Kolberga”. Zapraszamy na warsztaty, na których będziecie mogli pokazać co Wam przeszkadza w Waszym fyrtlu! Może szczuny siurajom pod blokami? A może somsiedzi fyfrają klunkry bez okno, a nie na gimele, albo gzuby rojbrujom nie tam gdzie powinny? A może wręcz przeciwnie, chcielibyście pokazać, że tu wolno coś robić?

Będziemy zbijać, malować i dekorować różnymi technikami tabliczki informacyjne z hasłami zapisanymi w gwarze poznańskiej. Adresujemy naszą akcję do osób dorosłych, starszych dzieci i młodzieży oraz do osób dorosłych z małymi dziećmi.
Istnieje koniecznośc wcześńiejszych zapisów na mail sekretariat@gok-sokol.pl. 

 

Zapewne niektórzy z Państwa pamiętają zimowy konkurs tabliczkowy, ogłoszony przez GOK Sokół. Stoją one jeszcze w niektórych miejscach w gminie. Dla tych, którzy nie wiedzą małe przypomnienie. 
Szkolenie „Mały Kolberg” zostało zorganizowane po to, by kształcić postawę uważności na korzenie, tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci, zrodził się pomysł, by stworzyć zabawne tabliczki, które gwarą wielkopolską będą informować o pożądaniu bądź nie pożądaniu pewnych zachowań. Ogłosiliśmy konkurs pt. „Tutej kejtry nie mogom siurać”, na który wpłynęło 12 tabliczek.

Dwanaście sztuk na całą gminę to mało. Postanowiliśmy zatem wznowić akcję.