AKCJE LETNIE W GOK “SOKÓŁ” ORAZ FILIACH

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 do 14 lat na 5 dniowe warsztaty, które odbędą się w następujących terminach:
* Klub Jutrzenka w Kicinie 6 -10 lipca,
* Klub Kogucik w Potaszach 6-10 lipca,
* Klub Iskra w Promnicach 13-17 lipca,
* GOK Sokół w Czerwonaku 13 -17 lipca.
Zajęcia będą się odbywać od 10:00 do 14:30. Koszt to 50zł. Zapisy: sekretariat@gok-sokol.pl oraz tel.
511-134-721 oraz 61 652 60 30.
Pragniemy poinformować, że zajęcia prowadzone będą w 9-osobowych grupach z zachowaniem ścisłych reguł sanitarnych ograniczających możliwość ewentualnego kontaktu z wirusem covid-19. Wielkość naszych sal pozwoli zachować odpowiednie odległości między uczestnikami, a ich koncepcja zakłada, że każdy uczestnik będzie pracował z tylko jemu dedykowanymi materiałami. Każdy dzień zajęć wzbogacony zostanie o zabawy animacyjno – ruchowe prowadzone na wolnym powietrzu.
Poza zajęciami plastycznymi, które dla uczestników będą niezwykłą artystyczną przygodą, gdyż wykorzystają techniki, które nie są na co dzień spotykane młodzież będzie mogła także przeżyć krótką teatralna przygodę z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej materiałów.

Graficzny Bajarz – warsztaty graficzno- teatralne
Uczestnicy zajęć poznają technikę druku wypukłego – linorytu. Linoryt jest jedną z najprostszych technik graficznych, które możemy wykonać, wykorzystując stosunkowo proste materiały i uzyskując przy tym niezwykły efekt końcowy. Poznamy również inne techniki graficzne takie jak monotypię – technikę jednej odbitki i suchą igłę – technikę druku wklęsłego. Stworzymy postacie oraz elementy scenografii, które zostaną wykorzystane w teatrze cieni.